Nový magazín CzechCrunch oficiálně startuje! Wow.

Robin RaszkaRobin Raszka

c09

Dnešním dnem oficiálně spouštíme CzechCrunch! Nový magazín zaměřený na novinky ze světa startupů, mobilních aplikací a technologií obecně. Pokud vás zajímají zákulisní informace, sledujte nás na Twitteru a Facebooku, kde v nasledujících dnech popíšeme, jak se to vlastně celé stalo.

Nyní jen několik uvodních informací. Jak už většina z vás asi zaregistrovala, nezačínáme od začátku. Celý web totiž obsahově naváže a nahradí již existující projekt StartupNews.cz, který se snažil od podzimu loňského roku přinášet zajímavé informace z české a zahraniční startupové scény. Byť web z hlediska návštěvnosti pravidelně rostl a v posledních týdnech ho navštěvovalo okolo 1 000 čtenářů denně, jeho celkový koncept a provedení nám nedovolilo stoprocentně pokračovat v tom, co chceme dělat, tedy vytvořit jedničku na poli českých zpravodajských serverů zaměřujících se na startupy a technologie.

Proto jsem udělal Michalovi nabídku, kterou nemohl odmítnout. Vlítnuli jsme do toho spolu a tak vznikl CzechCrunch.

Bylo by fér zmínit, že jak já, tak Michal Ptáček máme hlavní zdroje aktivit a příjmů v USA a CzechCrunch spouštíme jako náš postranní projekt hlavně proto, že technologie nás prostě baví a momentální situace s informovaností okolo dění na českém startupovém rybníku už nebyla dále únosná. Čest výjimkám! To ale neznamená, že to nebudeme dělat pořádně! Naším cílem je tvořit kvalitní obsah a to i díky podpoře ostatních lidí z československé IT scény, kteří nám už před několika týdny přislíbili obsahovou účast, za což bychom jim chtěli poděkovat. A samozřejmě máme velkou výhodu oproti konkurenci díky mému networku.

Díky za pozornost a pokud vás láká se obsahově zapojit, napište nám.

Tým CzechCrunch

Rubriku Startupy podporujíjt-retina