Tenhle nový český cestovatelský startup vytáhl do boje proti selfies

Michal PtáčekMichal Ptáček

l

Localgrapher je nový český travel startup, který má ambice změnit způsob, jakým lidé zachycují vzpomínky ze svých dovolených. Uživatelům totiž umožňuje si ve více než 50 světových destinací vybrat a objednat profesionálního/místního fotografa, který jim pořídí právě fotky z místa jejich dovolené a díky znalosti prostředí doporučí také památky a místa, která v běžném turistickém průvodci nenajdou.

savedeo

Přečtěte si takéSlovenský projekt Rastislava Turka se 6 miliony unikátními uživateli měsíčně, je zřejmě na prodejSlovenský projekt Rastislava Turka se 6 miliony unikátními uživateli měsíčně, je zřejmě na prodej

„Ihned jsem věděl, že celý koncept musí být funkční a že po podobné službě bude poptávka napříč celým světem. Je prostě úžasné mít možnost dělat radost skvělými fotografie lidem ze všech koutů světa“, říká zakladatel projektu a mimo jiné také fotograf Matěj Slezák

V současnosti s Localgrapher.com spolupracuje více než 60 profesionálních fotografů z více než 50 měst na pěti kontinentech, s tím, že pokryty jsou například i populární lokality jako: Londýn, Hong Kong, Valencie, Cancún nebo Los Angeles.

„Do budoucna se chystáme expandovat především do asijských měst a destinací.“ říká Matěj Slezák

Fotky samotné jsou poté uživateli dodány do 5 dnů od samotného fotografování, prostřednictvím speciální fotogalerie, která umožnuje přímé sdílení na Facebook a další sociální sítě (tisk a dodání fotek se podle tvůrců plánuje). To vše za cenu od 190 do 490 euro (doba fotografování se pohybuje od 45 minut do 2 hodin), s tím, že platba probíhá prostřednictvím systému Paypal.

local-grapher
Výběr fotografů ve světě

localgrapher copy

couple photo sessions in London
I takové fotky můžete získat

Localgrapher in Dubrovnik