Tržby českých eshopů se za poslední čtvrtletí opět zvýšily. Podíl mobilních zařízení stoupá

shopping

Českým eshopům se ve druhém čtvrtletí tohoto roku opět velmi dařilo. Podařilo se překonat podíl objednávek z tabletů, mobilními zařízeními a celkové tržby na českém trhu poposkočily o 20% nahoru. I na tom mají mobilní zařízení zásadní podíl, protože si na ně zákazníci začínají zvykat a vyžadují mobilní verze webů, případně nativní aplikace.

Růst navazuje na minulé čtvrtletí, v kterém se povedlo trhu vyrůst o 23%. Což je výrazně rychlejší tempo, než jsme mohli vidět v roce minulém. Nejprodávanějším sortimentem na internetu je stále dětské zboží, potřeby pro domácnost a elektronika.

strupl

Přečtěte si takéDo české investiční skupiny Miton se připojil 29letý spoluzakladatel Bonami

U 70 sledovaných e-shopů agenturou ACOMWARE byl zaznamenán 44% meziroční nárůst příjmů z mobilních zařízení, přestože stále tvoří celkově „pouze“ 5,8% trhu. Stolní počítače a notebooky pořád jasně vedou a nepředpokládá se, že by se trend během několika příštích let otočil.

Trend ukazuje na směr, kdy z mobilu dělají zákazníci spíše cílenější nákupy a čas od času prokliknou reklamu. Kdežto na desktopech se snaží vybírat více do detailu a porovnávat ceny. Ideálním příkladem je pro toto chování tuzemská Alza.cz nebo Mall.cz.

Foto: Maria Elena / Flickr