Facebook se nevzdává a chce konkurovat Snapchatu nákupem startupu na editaci videí

msqrd

Boj mezi největší sociální sítí a vyhypovaným Snapchatem, který se v minulosti Facebook pokusil odkoupit za neuvěřitelné 3 miliardy dolarů ještě předtím, než se z něho stal takový hit a než něco Snapchat začal vydělávat, se stupňuje a vypadá to, že Facebook se idei s ovládnutím videa na internetu rozhodně nevzdává.

Koupil si totiž startup Masquerade Technologies, mimochodem tvůrce mobilní appky MSQRD, která slouží k přidávání bláznivých efektů přímo do natočeného videa, podobně jako tomu bylo u animovaných obrázků u Looksery, který přešel nedávno právě do rukou Snapchatu. Kromě samotné aplikace byla cílem akvizice především pokročilá technologie k rozpoznávání objektů ve videích a pokročilé 3D efekty.

Restu_admin1

Přečtěte si takéPopulární služba na rezervace do restaurací Restu.cz se chystá expandovat na Slovensko

Cena akvizice běloruského startupu zůstává neznámá, ale podle mnoha zdrojů by se měla pohybovat v desítkách milionů dolarů. Několik členů týmu se pak přesune přímo do Facebooku a zbytek včetně zakladatele Eugena Nevgena a vedení zůstane v londýnské kanceláři, kde se budou věnovat dalšímu vývoji produktu, který bude fungovat nadále ve své podobě.

msqrdapp