Amazon chce v září spustit novou hudební službu za poloviční cenu oproti konkurenci

echo

Už delší dobu se neobjevila žádná zásadní konkurence dvou dominantních služeb na poli streamingu hudby, které jasně vede Spotify, v těsném závěsu s Apple Music – to by se podle všeho mohlo brzy změnit. Amazon totiž plánuje vlastní službu, respektive rovnou dvě konkurenční služby, které by měly spatřit světlo světa již během září tohoto roku.

Proč dvě? První z nich bude hlavní konkurence výše zmíněných za cenu 9,99 dolarů měsíčně a bude sloužit pro mainstream. Druhá nabídne za ten samý obsah cenu na polovině, ale s menším háčkem. Bude fungovat pouze se zařízením Amazon Echo, které lze zakoupit za přibližně 4200 korun a které si mimo dalších funkcí uživatelé oblíbili pro hlasové ovládání poslechu hudby.

juricka5

Přečtěte si takéČeská firma investuje v USA přes 860 milionů korun do rozvoje pohonu na kapalný vodíkČeská firma investuje v USA přes 860 milionů korun do rozvoje pohonu na kapalný vodík

Amazon je momentálně v posledním kole dolazování smluv s hlavními hudebními vydavateli a pokud se vše podaří, mohla by cena druhé zmiňované služby klesnout až na 4 dolary za měsíc, tedy sotva sto korun. Většina služeb, která něco podobného nabízela fungovala totiž spíše jako rádio, než volný poslech hudby. Toho se chce Amazon vyvarovat.

amazon-echo-hero

Podle mnoha zdrojů bude mít s levnější variantou Amazon problém, a to hlavně proto, že takřka 3/4 uživatelů Spotify ho využívají právě na mobilech, které nebudou díky limitaci na Echo dostupné – hudbu si tak bude možné užívat jen doma nebo v kanceláři a ne například při jízdě autem nebo při běhání.

Milion prodaných kusů zařízení Echo

Snahou Amazonu je zároveň minimálně ztrojnásobit milionový prodej tohoto zařízení a v roce 2017 mít v cirkulaci přes 10 milionů jednotek – z toho větší procento z těch, které mají předplatné hudební služby, informuje server The Information. První novinka pak slouží hlavně pro rozšíření stávajícího Amazon Music, které funguje pouze pro předplatitele Amazon Prime.

Foto: Amazon