Tento projekt vymyslel způsob, jakým lze na reálný pohybující se objekt přenášet obraz

Jiří SvobodaJiří Svoboda

dynamic

Promítání filmů zažívalo své začátky už více než před sto lety. Staré a nekvalitní projektory už jsou sice dávno pryč, ale i poměrně nový videomapping, založený na možnosti promítání na nerovnou plochu, je pořád o úroveň níže, než technologie, kterou nedávno vymysleli vědci z Japonska.

Zástupci Ishikawa Watanabe Laboratory z Tokijské univerzity objevili způsob, jak promítat obraz na deformující se či pohybující se povrch, tak, aby se v lidském oku jevil stále přirozeně. Je tak možné promítat například na zahnutý papír či vlajku.

dedrone-your-company

Přečtěte si takéPodívejte se na unikátní systém schopný detekovat drony v místech, kde mohou způsobit nebezpečíPodívejte se na unikátní systém schopný detekovat drony v místech, kde mohou způsobit nebezpečí

Tohoto efektu lze docílit pomocí vědci vytvořeného projektoru zvaného DynaFlash, který dokáže produkovat 8-bitové obrázky v 1000 FPS s celkovou prodlevou pouhých tří milisekund. Druhým dílem skládačky je detektor povrchu, který dokáže snímat z každé plochy označené neviditelným infračerveným inkoustem. Vynálezci tvrdí, že tato nová technologie by mohla mít potenciál v například módě, k „potisku“ triček pohyblivými obrázky, přestože by byla stále potřeba přítomnost projektoru.