Fashion in the BOX: český startup, který vám každý měsíc zašle náhodný výběr značkového oblečení

Na české startupové scéně se objevil další hráč na poli módy, který chce lidem nabízet poněkud neotřelý, avšak v mnoha podobách již existující koncept produktu, díky kterému dorazí zákazníkům domů každý měsíc nové kusy oblečení bez toho, aby museli strávit hodiny jeho vybíráním a běháním po obchodech.

Fashion in the Box zakladatele Ondřeje Holbíka staví na podobném principu jako americký Loot Crate nebo český Klub Pánů z Ponožkovic. Na bázi předplatného přijde zájemci každý měsíc domů náhodně vybraný produkt, avšak namísto hraček pro geeky nebo barevných ponožek, obdrží tři kusy dámského značkového oblečení.

kolonialtop

Přečtěte si takéOnline obchod s potravinami Kolonial.cz mění web a chce vracet část z hodnoty nákupu

Na výběr jsou tři balíčky, které se liší výběrem módních značek a cenou. Nejlevnější varianta pod označením Silver Box (990 Kč/měsíc) nabízí modely od H&M, C&A, Bershky, Camaïeu nebo TALLY WEiJL, zlatá střední cesta Gold Box (1690 Kč/měsíc) skrývá například MANGO, Next nebo Silvian Heach a pro nejnáročnější je tady diamantová edice za 2490 korun měsíčně s výběrem značek jako Guess, Gas či Fracomina.

fitb_3

Zájemce má také možnost si při registraci, kde si mimo jiné navolí i svou velikost a určí délku svého předplatného (3, 6 a 12 měsíců), vyspecifikovat, jaké barvy si nepřeje zasílat. Každý box se zaměřuje na specifické módní styly. Zatímco stříbrná verze se vyznačuje mladým a svěžím lookem, dražší varianty cílí na náročnější klientu s citem pro luxus a eleganci. Všechny edice však posílají zpravidla trička, košile, mikiny, kalhoty, nebo šaty, které je navíc možné do 14 dní vyměnit za jiné.

fitb_4

Podle slov startupu, který vznikl teprve 31. ledna letošního roku, je zboží hodnotou až třikrát vyšší než stanovené měsíční předplatné. Dále také slibuje, že i v případě objednání stejného typu balíčku nepřijdou dvěma osobám stejné kusy oblečení.

Od roku 2016 píše pro CzechCrunch o technologiích, zábavním průmyslu, byznysu i designu. Spolupodílí se na řízení redakce a stará se o sociální sítě. To vše z historického srdce Moravy.

CC25

CzechCrunch News

Nenechte si utéct zásadní zprávy

Přihlaste se k pravidelnému odběru novinek ze světa byznysu a startupů.