Takto vypadá iPhone v barvách původního počítače Mac za necelých 48 tisíc korun

Filip HouskaFilip Houska

iphone1984_1

Pro skalní fanoušky Applu si společnost ColorWare, která se specializuje na přebarvování různých zařízení včetně MacBooků nebo bezdrátových sluchátek AirPods, připravila další lahůdku. Ta překvapí nejen svým zpracováním, ale i cenou.

ColorWare nově nabízí limitovaný iPhone 7 Plus Retro Edition v ikonických barvách, které reprezentovaly Apple v 80. letech minulého století. Jedná se typické béžové provedení s duhově barevným logem, jež kopíruje barevné sladění prvního Macintoshe, jablečného stolního počítače, který byl představen roku 1984.

insta360nano_1xx

Přečtěte si takéS tímto gadgetem můžete pomocí iPhonu natáčet 360 videaS tímto gadgetem můžete pomocí iPhonu natáčet 360 videa

Tato barevná kombinace, která byla použita i na modelech 6s, však není – zcela očekávaně – levnou záležitostí. Cena se šplhá až k 1 900 dolarům, tedy přibližně k 47,5 tisícům korun. ColorWare totiž nabízí tento model pouze v nejvyšší kapacitní variantě (256 GB), která na americkém trhu stojí 969 dolarů. Jednoduchou matematikou lze zjistit, že uvedené přebarvení stojí téměř dvojnásobek.

iphone1984_2

Zájemce si navíc na přebarvení nemůže poslat svůj vlastní iPhone, což například u sluchátek AirPods mohl. I tak se ale jedná o produkt, o který bude zájem. To potvrzuje i skutečnost, že prvních 25 kusů s číselným označením, které mělo tuto unikátnost podtrhovat, již bylo objednáno.

Foto: ColorWare