Falešná smrt zakladatele kryptoměny Ethereum snížila její tržní hodnotu o 4 miliardy dolarů

vitalik
0Zobrazit komentáře

Ještě před několika lety byly kryptoměny především záležitostí geeků a transakcí na černých trzích temných zákoutí darknetu. Během několika let si získala ta nejzásadnější, Bitcoin, na své hodnotě o desítky tisíc procent, dostala se k běžným lidem a také do hledáčku investorů. Bitcoin ale není zdaleka jediná decentralizovaná měna, která je v oběhu.

Kryptoměn je celkově již přes 750 a spoustě dalším mimo Bitcoin postupně roste cena, především právě díky zájmu investorů. Jednou z takových měn je i Ethereum, které v roce 2015 založil tehdy 21letý Vitalik Buterin společně s několika dalšími spoluzakladateli. Ještě na začátku tohoto roku se pohybovala cena ETH (Ethereum) na 10 dolarech, nyní je až 35x vyšší.

kalanick

Přečtěte si takéSpoluzakladatel a CEO Uberu Travis Kalanick rezignuje na svoji poziciSpoluzakladatel a CEO Uberu Travis Kalanick rezignuje na svoji pozici

Celková tržní kapitalizace Ethereum je přes 29,5 miliard dolarů, což je jen o 12 miliard méně, než v případě 7x dražšího Bitcoinu. Toho si je bezesporu vědom i anonymní přispěvatel na legendárním serveru 4chan, který informoval o údajně potvrzené smrti zakladatele ETH, Buterina, a o tom, že velké množství lidí měnu prodává.

Prudký propad a návrat vzhůru

To způsobilo, že se cena z takřka 317 dolarů posunula v jednu chvíli až na 286 dolarů, později chvilkově i na 216 dolarů. Celkově měna ztratila přes 4 miliardy dolarů hodnoty, a to jen základě nevinného příspěvku, který později sám Buterin vyvrátil fotkou na Twitteru, který dokazuje, že rozhodně není mrtvý. Nyní se Ethereum obchoduje mezi 318 a 322 dolary.

Tak nebo tak, fakt, že vaše investice záleží z velké části na událostech kolem 23letého chlapce, může být trochu znepokojující.

Edit 9:45: Podle dalších informací hodnotou pohly i další negativní zprávy a technické problémy, kterými kryptoměna v minulých týdnech procházela. Nyní by se vše mělo postupně stabilizovat.

Foto: TechCrunch / Flickr

Diskuze (0)

Novinka

Anonym