V Brně se chystá herní konference, kde vystoupí tvůrce kultovního Dooma nebo grafik God of War

Brno se za pár dní stane centrem her. Od 30. května do 3. června se v moravské metropoli odehraje několik herních akcí pod hlavičkou české iniciativy GameDev Area s názvem Game Access Week ‘18. Událost slibuje vedle dvoudenní konference nabité předními jmény z herního průmyslu také festival her a řadu tematických a inspirativních workshopů.

Právě workshopy celý tento herní týden začíná. V průběhu dvou posledních květnových dní se brněnské coworkingové prostory ImpactHUB částečně promění na útočiště pro všechny, kteří se chtějí dozvědět informace ohledně designování plnohodnotných RPG her. O své know-how se zde podělí John Romero, jeden z tvůrců legendárních her jako Doom, Wolfenstein 3D nebo Quake, na nichž spolupracoval s programátorem Johnem Carmackem. Slovo zde bude mít i jeho manželka Brenda Romero, také uznávaná herní designerka.

saturofounder

Přečtěte si takéStartup Saturo vstupuje na český trh s měsíčním předplatným alternativní stravy v nápoji

Jeden z šesti chystaných workshopů v rámci Game Access Week ‘18 bude mít i Jarek Kovář ze studia Bohemia Interactive, který má návštěvníkům vysvětlit nejrůznějších techniky vývoje s uvedením příkladů na oblíbených hrách jako Vietcong či Mafia. Ten se však pro změnu odehraje v prostorách Jihomoravského inovačního centra (JIC).

Konference v duchu úspěšných příběhů herního průmyslu

Od 1. do 2. června se bude konat konference, kde vystoupí velká jména z tohoto průmyslu. Vedle přednášek manželů Romerových zde bude mít prostor i například Nate Stephens (Santa Monica Studio), který se podílel na grafické stránce úspěšné herní série God of War, Emil Pagliarulo (Bethesda Softworks), jenž měl na starosti třetí a čtvrtý díl série Fallout, nebo Tatu Petersen-Jessen z finského studia Rovio, které stojí za fenoménem Angry Birds.

gameaccess

Vedle zahraničních řečníků se dostane i na české zástupce herní scény v čele s Danielem Vávrou, kreativním ředitelem společnosti Warhorse Studios, která stojí ze RPG hitem Kingdom Come: Deliverance. Za studio MADFINGER Games, jež před nedávnem vypustilo dlouho očekávanou hru Shadowgun Legends, zde vystoupí dvojice Marek Rabas (CEO)–Oscar Soler a vývoj mobilní hry Smashing Four odprezentuje Jan Palouš ze studia Geewa.

kingdomcome2

Festival s turnajem v Counter-Strike

Game Access Week ‘18 završuje v prostorách BVV – Brněnské výstaviště tematický festival, který proběhne od 1. do 3. června. Účastníci se mohou těšit nejen na finálový zápas CS:GO ligy Hitpoint Masters, ale také na množství her k zakoupení nebo vyzkoušení.

B4A39A9E-606B-4E07-967D-7FAB58944B0D

Pohled na stage během loňského ročníku Game Access Week

Foto: God of War Press kit (IGDB)

Od roku 2016 píše pro CzechCrunch o technologiích, zábavním průmyslu, byznysu i designu. Spolupodílí se na řízení redakce a stará se o sociální sítě. To vše z historického srdce Moravy.

CC25

CzechCrunch News

Nenechte si utéct zásadní zprávy

Přihlaste se k pravidelnému odběru novinek ze světa byznysu a startupů.