Aplikaci která zjistí, zdali zboží pochází z holdingu Andreje Babiše, si stáhlo již přes 160 tisíc lidí

Filip HouskaFilip Houska

bab
0Zobrazit komentáře

Andrej Babiš je bezpochyby velmi kontroverzní osobou, která českou společnost rozděluje na dva tábory. Především pak kvůli jeho politickému angažmá v pozici předsedy vlády České republiky a holdingové společnosti Agrofert, která patří mezi největší tuzemské hráče v potravinářském, chemickém a zemědělském sektoru. Právě možnost zjistit, jaké produkty pocházejí z portfolia společností Babišova Agrofertu, se rozhodl jeho odpůrcům nabídnout vývojář Martin Vytrhlík, když před časem vytvořil mobilní aplikaci Bez Andreje.

Ta uživatelům pomocí skenování čárových kódů umožňuje zjistit, zdali jsou dané výrobky produkty firmy v jejichž pozadí stojí právě Andrej Babiš. Využití se tak nabízí například v supermarketech, kde si lidé mohou ověřit, jestli surovinu vyrábí společnosti PENAM, OLMA, Kostelecké uzeniny nebo Vodňanská drůbež.

Bez Andreje začala podle Vytrhlíka jako aplikace jen pro jeho nejbližší, nicméně vzhledem k událostem, které nesou Babišovo jméno, se o ní začala zajímat i běžná veřejnost. K dnešnímu dni eviduje přes 160 tisíc stažení z App Store (plus 1. místo na české mutaci v žebříčku nejstahovanějších bezplatných aplikací) a Google Play a s ohledem na její „boom“ se dá očekávat, že čísla ještě porostou.

Dopomáhá tomu i sám Vytrhlík, který verzi pro iOS nově redesignoval a zahrnul do ní možnost skenování čárových kódů bez nutnosti internetového připojení. Verze pro Android zůstává nezměněna.

„Aplikace umožňuje zjistit, jaké firmy jsou z holdingu a otestovat číslo čárového kódu bez skenování. Taky upozorňuje na potíže s váhovými čárovými kódy, které se pro různé společnosti liší (kódy začínající číslem 2),“ píše Vytrhlík na svém Twitteru.

bab

Diskuze (0)

Novinka

Anonym