České Gamee staví hry nové generace. S růstem mu pomohou miliardy korun, které investoři vložili do jeho matky

Filip HouskaFilip Houska

arc8_1

Foto: Gamee

Platforma Arc8, kterou buduje Gamee

0Zobrazit komentáře

Česká herní služba Gamee prošla od svého vzniku velkou transformací. Od platformy pro hraní mobilních i webových her se dostala až na úroveň, ze které se může stát předním tvůrcem v nové, rostoucí oblasti takzvaného blockchainového gamingu. Pomůže jí k tomu i velká investice, již získala její mateřská společnost Animoca Brands, pod kterou Gamee už druhým rokem spadá.

Pojem blockchainový gaming může být pro mnohé velkou neznámou, zpravidla se ale jedná o kompetitivní hraní, za které je hráč odměňován ve formě herních kryptoměn nebo digitálních sběratelských předmětů (NFT). Na tento trend Gamee spoluzakladatelky a šéfky Boženy Řežáb nasedlo loni a představilo jak vlastní tokeny, tak zcela novou soutěž ve formátu „play-to-earn“.

Potenciál vidí v této oblasti i hongkongská firma Animoca Brands, která Gamee předloni v prosinci koupila. Ta před pár dny získala investici ve výši 360 milionů dolarů (7,7 miliardy korun) a její valuace dosáhla na pět miliard dolarů. A jak Božena Řežáb potvrzuje, těžit z nové finanční injekce budou i projekty, jež má Animoca pod svými křídly.

„Pod Animocu v tuto chvíli spadá více než 150 firem, které jsou inovátory v takzvaném blockchain gamingu, metaverzu a segmentu NFT. Nová investice je zaměřená hlavně na podporu jak nových, tak stávajících projektů, jež společnost vlastní. Promítne se to tak i do Gamee, které má v plánu tento rok především růst,“ zmiňuje Řežáb a dodává, že za rok 2021 Gamee dosáhlo na tržby ve výši sedmi milionů dolarů.

bozena-rezab-1

Foto: Gamee

Božena Řežáb, spoluzakladatelka a šéfka Gamee

Letošek se má pro Gamee nést v duchu posílení vývojového týmu, ale také postupného vylepšování jeho dvou hlavních produktů. Tím prvním je multiplayerová online platforma Arc8, kde se nachází několik kompetitivních her. V nich mohou hráči získávat takzvané tokeny GMEE, což je hrací měna pro kupování dalších odměn. Například vstupů na speciální herní akce.

Jak Řežáb pro CzechCrunch doplňuje, na platformě Arc8 je registrováno již přes 1,6 milionu hráčů, kteří do dnešního dne dohromady odehráli přes 5,5 miliardy herních kol. „Už v únoru navíc Arc8 doplníme o první velké soutěže,“ dodává. K dispozici bude i možnost vytvořit vlastní „arénu“, kde může jednotlivec pořádat turnaj podle svého gusta.

Dalším klíčovým produktem jsou takzvaní G-Bots, herní postavy na bázi NFT, které lze používat napříč hrami od Gamee a průběžně je vylepšovat a spravovat. „S nimi máme pro letošní rok velké plány. Brzy chceme pro G-Boty spustit nové hry, které doplní zatím jedinou podporovanou hru Sky Lords. Dále plánujeme rozjet možnost, kdy si uživatelé budou moci své G-Boty rozmnožovat,“ láká Řežáb.

Cílem je, aby hráči ke svým G-Botům přistupovali jako ke svému „virtuálnímu vlastnictví“ a využívali je i pro jiné hry v metaverzu. Božena Řežáb konkrétně zmiňuje, že v dohledné době budou podporováni také v rámci jiných platforem, které spadají do portfolia společnosti Animoca Brands.

g-bots

Foto: Gamee

Růžový G-Bot z dílen Gamee

Diskuze (0)

Novinka

Anonym