Podpora studentů, podnikatelů i startupů pod jednou střechou. Představujeme vzdělávací platformu CzechCrunch Shine

shine-2

Foto: CzechCrunch

Nová vzdělávací iniciativa CzechCrunch Shine podpoří studenty, podnikatele a český startupový ekosystém

Podnikatelský ekosystém v Česku roste a my jsme rádi, že jsme už šest let u toho. Ostatně hlavním mottem CzechCrunche od samého začátku nebylo tvořit pouze online magazín, ale platformu, která by pozitivním směrem motivovala myšlení lidí, studentů i podnikatelů na našem trhu.

Píšeme články, nahráváme podcasty a rozhovory, na CzechCrunch Jobs propojujeme talentované lidi se zájmem o technologie s těmi nejlepšími pracovními nabídkami, na CzechCrunch Offlajn i Onlajn zase pořádáme vzdělávací eventy a panelové diskuze se zajímavými českými osobnostmi.

A jsem rád, že všechny tyto aktivity dnešním dnem zase o něco rozšíříme. Součástí CzechCrunche se nově stává iniciativa Before You Shine (nyní CzechCrunch Shine), která se vedle podpory podnikatelů a nadějných studentů zaměřuje na pořádání tematických akcí, workshopů a také internshipy.

Během jediného roku, před kterým iniciativa vznikla, se díky velké energii zakladatelky Kláry Horton a celého týmu podařilo vybudovat komunitu, která členům přinesla možnost naučit se, jak budovat od nuly startupy, jak pracovat s marketingem a legislativou nebo jak vyjednávat o investici.

czechcrunch-shine

Foto: CzechCrunch

CzechCrunch Shine

Věřím, že všechny tyto aktivity nyní pod hlavičkou CzechCrunche posuneme na další úroveň a celý český ekosystém společně zase o něco více nakopneme tím správným směrem.

 „CzechCrunch už několik měsíců podporuje naše aktivity a spojení našich komunit pro nás proto dává velký smysl. Věříme, že díky novému spojenectví dokážeme naše aktivity dělat ještě ve větším měřítku a mít tak pozitivnější dopad na celý český spartupový ekosystém,“ říká Klára Horton.

Už v září tak například představíme řadu tematických eventů v češtině i angličtině, startupovou akademii a několik vzdělávacích workshopů včetně vlastního internship programu. Ten bude nadějným studentům zprostředkovávat stáže v nejinovativnějších firmách nejen v Česku.

Více informací najdete na CzechCrunch Shine, v případě zájmu o spolupráci pište rovnou na klara@czechcrunch.cz.

Michal Ptáček

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.