Jak dobře spát? Návod na lepší a výkonnější den

Spánkem strávíme třetinu života. Tak se to alespoň říká. Jenže někdy ho donekonečna odsouváme, protože je stále něco lepšího a důležitějšího, co dělat. Jindy si jdeme lehnout, ale stejně neusneme, protože nám hlava nedovolí vypnout. Tlak na výkon je neúprosný a večer je to znát víc než kdy jindy.

Aneta SmržováAneta Smržová

bez-nazvu-prispevek-na-instagramu-ctverec-1

Offline  -  Datum konání: 26. 9. od 18:30

Spánkem strávíme třetinu života – Tedy, tak se to alespoň říká. Jenže někdy ho donekonečna odsouváme, protože je stále něco lepšího a důležitějšího, co dělat. Jindy si jdeme lehnout, ale stejně neusneme, protože nám hlava nedovolí vypnout. Tlak na výkon je neúprosný a večer je to znát víc než kdy jindy. ?

? 26. září od 18:30 | Spojka Karlín Events | VSTUPENKY kupujte přes GoOut

Můžeme “hacknout” své tělo a zbavit se dlouhého usínání? Nebo si spánek smysluplně zkrátit? Měli bychom vlastně chtít se zbavit hodin, během kterých spíme? Přijďte si poslechnout návod na to, co spánek všechno ovlivňuje a naučit se, jak spát lépe. Vytěžte ze své dřímoty maximum! ?

Probereme témata jako:

? dlouhodobý vliv spánku na zdraví

? faktory, které mohou narušit náš spánek 

? alkohol, cigarety a další drogy jako nepřítel kvalitního spánku

? tipy a triky, jak usnout co nejrychleji 

? fáze, kdy je trackování spánku kontraproduktivní

? jak dlouho spát a pracovat s fázemi spánku 

? proč jsme unaveni, i když spíme dlouho 

? jak dbát na kvalitní spánek pokud máme děti

? jak spánek ovlivňují změny času, střídání ročních období či úplněk

Na koho se můžete těšit:

?  Veronika Allister si ve svém životě prošla mnoha zkouškami v oblasti fyzického i mentálního zdraví. Tyto zkušenosti ji dovedly k biohackingu a oboru dlouhověkosti. Založila projekt Code of Life a také se věnuje projektu Systers.bio zaměřený převážně na ženy a optimalizaci jejich biologie.

? Hynek Medřický je světelný expert a vynálezce biodynamické žárovky Vitae. Zabývá se vlivem světla na zdraví lidí i volně žijících druhů. Jeho cílem je poukázat na to, že spánková hygiena a správné zacházení se světlem je klíčem k pevnému zdraví.

Lubo Smid je spoluzakladatel a CEO technologické společnosti STRV, Forbes 30 under 30, nadšenec do startupů, moderních technologií, ale také aktivního životního stylu a biohackingu.

? Celou akcí vás provede redaktorka CzechCrunche Iva Brejlová.

? VSTUPENKY (Early bird cena končí 14. září)