Inside Prusa Research #2: Open source s pomocí komunity

V Prusa Research všichni žijí 3D tiskem a hledají nové možnosti a výzvy. Celou firmu táhne především oddělení vývoje. To, co vývojáři považují za dobré a přínosné, se objeví v podobě produktu u zákazníků. Jsou otevření, striktně open-source. ?

navrh-bez-nazvu-24

CC Event  -  Datum konání: 19. 4. od 18:00

O Prusa Research se říká, že jsou punková firma. Má to své důvody, které poznáte, jakmile vezmete za kliku. Proč je jedna z nejznámějších 3D tiskáren open-source a jaké výzvy to přináší? ? Nejen o tom bude naše další panelová diskuze Jak naprogramovat 3D tiskárnu? Open Source s pomocí komunity.

Tato akce již proběhla, děkujeme za zájem.

V Prusa Research všichni žijí 3D tiskem a hledají nové možnosti a výzvy. Své tiskárny vyvíjí doslova od začátku do konce – vymýšlí nové technologie, vyvíjí firmware, software i web, neustále testují, sestavují a balí. Celou firmu táhne především oddělení vývoje. To, co vývojáři považují za dobré a přínosné, se objeví v podobě produktu u zákazníků. Jsou otevření, striktně open-source. ?

Kdo je hostem panelové diskuze?
?‍? Patrik Zandl je vášnivý, i když kritický fanda open-source a moderních technologií, autor desítky knih. V Prusa Research pracuje na pozici koordinátora vývoje čtvrtým rokem. Před tím působil v CZ.NIC, spoluzakládal internetovou televizi Stream.cz a technické zpravodajství iDnesu.

?‍? Alan Dragomirecký je v Prusa Research třetím rokem zodpovědný za vývoj platformy Buddy pro nové 3D tiskárny. Pracovní zkušenosti nabíral také několik let ve startupech v San Franciscu. Jeho dlouhodobým koníčkem je domácí automatizace a veškerou jeho dosavadní práci provází open-source. 

Společně se zaměříme na:

  • proč jsou v Prusa Research open-source a jaké to nese výzvy
  • vývoj ve spolupráci s komunitou
  • samostatnost při práci vývojářů
  • výzvy přechodu z 8-bit na 32-bit

Registrace k eventu jsou zdarma a součástí je i záznam z akce, který vám pošleme druhý den na email.