Geniální Snapchat spojil síly se Square a spouští převody peněz mezi uživateli

Screen Shot 2014-11-17 at 3.58.43 PM

Aktuálně nejpopulárnější sociální síť mezi mladými hipstery, Snapchat, spouští nový produkt: mobilní transakce mezi uživateli. Mobilní platby a transakce jsou jedním z nežhavějších segmentů trhu spolu s Internet of Things a tak není divu, že se do nich spousta hráčů na trhu pouští s velkými ambicemi.

Snapchat:

Today is a big day for us – we are launching our first product created in partnership with another company. We’re huge fans of the folks at Square and have been big admirers of Square Cash since it launched – just type a dollar amount into the subject line of an email and send cash to friends. Genius!

Funguje to tedy naprosto jednoduše, do zprávy jen vložíte symbol dolaru $ a množství, které chcete poslat. Ideální způsob jak např. svému kamarátovi proplatit půlku účtu za jedy, co jste vypili minulou noc v Blue Lightu.

Snapchat se chytře spojil s umírajícím Square, který řeší veškeré procesy na pozadí a Snapchat tak funguje jen jako klávesnice u bankomatu a neuchovává žádné informace o kreditních kartách na svých serverech. Geniální.

Vše o Snapcash je seriózně vysvětleno ve firemní video prezentaci: