Hledáme největší inovátory, kteří mění a inspirují nejen Česko. Startuje druhý ročník Innovators 20

Startuje druhý ročník Innovators 20

Foto: CzechCrunch

Jestliže byl rok 2020 rokem výzev, rok 2021 byl rokem adaptace a ponaučení. Společnost se sice vymanila z covidového sevření, jeho dozvuky jsou ale cítit stále a lidé se s nimi musí naučit žít. Některé zůstanou, jiné pominou. Ještě pevnější součástí našeho života se každopádně staly inovace, a proto spouštíme další ročník našeho projektu Innovators 20, v němž oceňujeme ty nejinovativnější a nejkreativnější z nás.

V rámci druhého ročníku společného projektu CzechCrunche a Hospodářských novin chceme opět ukázat dvacítku inspirativních osobností, které se nebojí měnit svět. Inovace a nové nápady proměňují svět byznysu, kultury i akademickou a vědeckou sféru, jejíž důležitost se naplno ukázala v uplynulém roce nejen při vývoji vakcíny proti koronaviru.

V premiérovém ročníku Innovators 20 jsme mimo jiné představili osobnosti, jejichž firmy nám pomáhaly náročné měsíce zvládnout nebo se nebály během krize inovovat, aby své podniky zachránily. Byli mezi nimi zakladatel online supermarketu Rohlik.cz Tomáš Čupr, král 3D tisku Josef Průša, spoluatorka dokumentu V síti Barbora Chalupová, astrofyzik Jan Lukačevič, lékař a podnikatel Tomáš Šebek nebo profesorka a odbornice na boj se stresem Julie Dobrovolná.

Eva Pavlíková měla jako spoluzakladatelka dobrovolnického uskupení Česko.Digital se svými kolegy lví podíl na zásadních digitálních projektech, které se v době pandemie i nezávisle na ní v Česku realizovaly. Brněnský barový král Jan Vlachynský zase se svým týmem ukázal, že kdo se nebojí, nezastaví ho ani dlouhé měsíce zavřené restaurační podniky. Rozjel totiž hned několik projektů od e-shopu po vlastní energetický nápoj a krizi přečkal.

„Podnikatelská extáze a jízda na horské dráze. Sice mi občas bylo trochu nevolno, ale celkově to bylo pěkně vzrušující – a rozhodně bych jel znovu. Koneckonců, zatím to vypadá, že 2021 nebude jiný, jdu se připoutat!“ říkal na adresu loňského roku Jan Vlachynský a je zřejmé, že ani letos nebyla v Česku o inovátory, kteří jdou často proti zdi, aby ukázali nový směr, nouze.

Právě zakladatel brněnského Baru, který neexistuje a dalších oblíbených podniků bude spolu s Evou Pavlíkovou vybírat laureáty druhého ročníku Innovators 20. V porotě zasednou společně s Ditou Formánkovou, zakladatelkou Czechitas a ředitelkou pro diverzitu v Avastu, Ondřejem Bartošem z Credo Ventures, Martinem Vohánkou z Eurowagu a zakladatelem Vasky Václavem Staňkem. Vybrat ty největší inovátory ale nebude jen na nich.

V hledání dvou desítek odvážných a šikovných potřebujeme také vás, naše čtenáře. Pište nám své tipy a nápady (krátký formulář najdete zde), kdo by si zasloužil být laureátem cen Innovators 20. Uzávěrka přihlášek je 1. prosince 2021. Rozhodující je, co se stalo letos, počítají se tedy inovace a ideje, které se zrodily nebo naplnily v roce 2021. Takže pozor, není to cena za zásluhy!

Ocenění Innovators 20 zároveň není určené jen majitelům a ředitelům, naopak hledáme i nadšené zaměstnance, freelancery nebo studenty. A nemusí jít nutně jen o čistý byznys. Hledáme osobnosti z oblastí, které s ním volně souvisejí, ať už jde o akademickou sféru, neziskový sektor nebo třeba šoubyznys. Měnit svět může kdokoliv.

První ročník jsme před několika týdny symbolicky zakončili v prostorách pražského Manifesta na Andělu, kde jsme se setkali s premiérovými laureáty našeho inovátorského ocenění. Jejich příběhy si můžete přečíst nebo poslechnout v našich textech a podcastech a prohlédnout si je můžete také na přiložených záběrech právě z Manifesta.

in20-3

Jan Vlachynský a Eva Pavlíková, laureáti prvního ročníku Innovators 20

Foto: Lukáš Bíba

Šéfredaktor CzechCrunche, Apple pozitivní uživatel a sportovní fanoušek.

CC25

CzechCrunch News

Nenechte si utéct zásadní zprávy

Přihlaste se k pravidelnému odběru novinek ze světa byznysu a startupů.