Live

zobrazit nejnovější

7. 6. 2023 07:03

Rychlá zpráva

Světová banka zlepšila odhad růstu globální ekonomiky

V lednu Světová banka předpokládala zvětšování ekonomiky o 1,7 procenta, nyní už to je 2,1 procenta. Oproti loňsku, kdy růst činil 3,1 procenta, jde ale stále o zpomalení. Odhad růstu na příští rok banka zhoršila, a to na 2,4 procenta z 2,7 procenta.

7. 6. 2023 06:33

Rychlá zpráva

golfove_hriste_spravneFoto: Depositphotos

Spory ve světě golfu končí, velké soutěže se spojí v jednu

Představitelé PGA Tour, European Tour a nové série LIV se po dvou rozhádaných letech dohodli na fúzi, jejíž součástí má být ukončení veškerých právních kroků, které proti sobě soutěže vedly. Vzniknout má také společný globální subjekt, který by měl světový golf sjednotit. Kapitálově do něj vstoupí saúdskoarabský veřejný investiční fond, který nyní financuje LIV.

6. 6. 2023 22:16

e-commerce_special_2

Event

Očima úspěšných

19. červen

Spojka Events Karlín

Chci vědět více

6. 6. 2023 21:01

Doporučujeme

V Brně proběhl Game Access, parádní přehlídka videoherního talentu, nezávislých autorů i velkých studií. Nechyběla ani světová jména, třeba David Mullich, autor Heroes of Might & Magic III. A představily se i tuze zajímavé nové české hry.

boxed-game-access

6. 6. 2023 20:02

6. 6. 2023 18:38

Doporučujeme

Déšť překazil vaše slunečné plány? Tak si skočte do kina na novinku Spider-Man: Napříč paralelními světy. Je to jeden z nejlepších superhrdinských filmů vůbec.

spider-man-boxed

6. 6. 2023 17:27

Rychlá zpráva

neviditelne-mesto-iprFoto: IPR

Nakladatelství IPR Praha vydává knihu podle podcastu 99% Invisible

Nakladatelství pražského Institutu plánování a rozvoje vydává novou knihu s názvem Neviditelné město. Publikace je překladem knihy, jež vychází ze slavného amerického podcastu 99% Invisible. „Je průvodcem po světě městských detailů a drobností, které jsou často přehlíženy, ale které hrají klíčovou roli v tom, jak naše města fungují,“ uvedl ředitel IPR Ondřej Boháč.

6. 6. 2023 16:44

Rychlá zpráva

coinbaseFoto: Depositphotos

Pouhý den po Binance čelí žalobě od amerických úřadů také konkurenční kryptoburza Coinbase

Po kryptoburze Binance čelí žalobě i konkurenční Coinbase. Americká Komise pro cenné papíry a burzy ji viní z umožnění tradingu tokenů, které jsou ve skutečnosti cennými papíry, a z poskytování nepovolených a nelicencovaných burzovních či finančních služeb. Akcie Coinbase na krok zareagovaly poklesem o téměř třináct procent. Podobně počátkem týdne po žalobě na Binance klesla i hodnota bitcoinu.

6. 6. 2023 15:55

Rychlá zpráva

Nebesys LitomyšlFoto: Nebesys.com

České střechy Nebesys se staly nejkreativnějším startupem světa

Český startup Nebesys, který vyrábí transparentní střešní systémy, zvítězil v globálním finále soutěže Creative Business Cup. Ta je určena pro inovativní firmy působící v kreativních odvětvích po celém světě, výhra znamená přístup k mentoringu i k finančním zdrojům poskytovaným investory. Nebesys už dříve ovládl i národní kolo soutěže v režii CzechInvestu.

6. 6. 2023 14:44

6. 6. 2023 14:14

Rychlá zpráva

flash-komiksFoto: Crew

Filmový Flash dostane komiksový prequel, vychází i v češtině

Filmový Flash, který do kin přiběhne už příští týden, dostane komiksový prequel. Nový příběh slavného hrdiny od DC s podtitulem Nejrychlejší muž světa vychází i v české verzi od nakladatelství Crew, část si můžete prolistovat online.

6. 6. 2023 13:20

Rychlá zpráva

Tenistka Muchová porazila ruskou soupeřku a zahraje si semifinále Roland Garros

Česká tenistka Karolína Muchová slaví postup do semifinále turnaje Roland Garros. V Paříži ho vybojovala proti ruské finalistce předloňského ročníku Anastasii Pavljučenkové, která tehdy podlehla jiné české hráčce Barboře Krejčíkové. Sama Muchová se taktéž v roce 2021 radovala ze svého vůbec prvního postupu do grandslamového semifinále, když se dostala do finální čtyřky na Australian Open.