Live

zobrazit nejnovější

4. 10. 2023 07:11

Rychlá zpráva

Cityscape of FlorenceFoto: Depositphoto

Florencie vytáhla do boje proti Airbnb a podobným službám, ve svém centru zakázala nové krátkodobé pronájmy

Italská Florencie se připojuje k městům, které se ze svého centra snaží aktivně dostat krátkodobé turistické pronájmy. Toskánská metropole chce více bytů uvolnit pro místní občany, zakázala proto aby se ubytovací platformy přidávaly nové nemovitosti z centra města,provozovatelům stávajících krátkodobých pronájmů navíc nabídla tříleté daňové úlevy, pokud přejdou na běžné pronájmy.

4. 10. 2023 06:39

Rychlá zpráva

Kevin McCarthy už není předsedou americké sněmovny, znovu se o post ucházet nebude

Republikán Kevin McCarthy neustál turbulentní dění ve své straně a hrstce jeho kolegů, kteří s ním nesouhlasili, se ho podařilo odvolat z čela Sněmovny reprezentantů, což nemá v dějinách USA obdoby. Vadilo jim jeho „bratříčkování“ s demokraty při schvalování důležitých zákonů. McCarthy, který byl teprve třetím šéfem zákonodárné komory, jenž byl v jejích 234 let dlouhých dějinách vystaven pokusu o odvolání, a jako první z této bitvy odešel poražený, již uvedl, že se o místo znovu ucházet nebude.

4. 10. 2023 06:30

3. 10. 2023 20:57

Rychlá zpráva

Oktoberfest navštívilo přes sedm milionů lidí, poprvé od 80. let

Dnes končí mnichovský pivní festival Oktoberfest a podle předběžných počtů jej navštívilo 7,2 milionu lidí. Uvedl to šéf Oktoberfestu Clemens Baumgärtner. Hranice sedmi milionů návštěvníků byla překonána poprvé od poloviny 80. let, pomohlo i mimořádně teplé počasí a to, že festival trval 18 dní, tedy o dva dny déle než obvykle.

3. 10. 2023 20:21

Rychlá zpráva

sa_rise-2Foto: CzechCrunch

Spustili jsme přihlášky do nové akademie

Je tu Startup Academy Rise. Program pro startupy, kterým pomůže nejen s realizací nápadu, ale dokáže napojit na odborníky, investory i ty, kteří už svůj startup odstartovali. Startup Academy Rise je určená pro ty, kdo chtějí postavit základy startupu nebo minimální životaschopný produkt a dostat svůj nápad do světa.

3. 10. 2023 19:33

3. 10. 2023 18:29

3. 10. 2023 17:38

Rychlá zpráva

Evropané by si měli platit za Facebook bez reklamy, stát má 10 eur

Varianta placeného Facebooku a Instagramu získává cenovku. Evropané si zřejmě budou moct zvolit, jestli používat tyto sítě dál zdarma a s reklamami, nebo si je zaplatí a surfovat budou bez reklam. Druhá verze by mohla obyvatele Evropské unie stát zřejmě 10 eur. Návrh, který nyní podle Reuters diskutuje společnost Meta, pod níž obě platformy patří, vychází z požadavků Evropské unie. Té se nelíbí, že Facebook i Instagram zjišťují o svých uživatelích příliš mnoho informací, které přetavují v přesné cílení sdělení.

3. 10. 2023 16:51

Rychlá zpráva

Kiwi neuspělo u soudu proti Ryanairu

Kiwi.com aktuálně neuspělo u španělského soudu s žádostí o vydání předběžného opatření kvůli sporu s Ryanairem. Irské nízkonákladové aerolinky chtějí po zákaznících, kteří si přes Kiwi koupí letenky, ověření pomocí rozpoznání obličeje. To se české firmě nelíbí a s pomocí soudu to chtěla Ryanairu zakázat. Kiwi prodává letenky i dopravců, s nimiž nemá smlouvu, a mezi něž právě Ryanair patří. Kvůli tomu už podaly žalobu na firmu American Airlines a dřív ve stejné oblasti uspěly americké Southwest Airlines.

3. 10. 2023 16:01

Rychlá zpráva

Muž z Českolipska hledal lásku na seznamce, přišel o skoro tři miliony

45letý muž přišel o skoro 2,7 milionu korun poté, co si v květnu nainstaloval do svého telefonu seznamku, začal si dopisovat s údajnou dívkou z Japonska a dal na její rady, jež ho nasměrovaly k založení několika účtů spojených s kryptoměnami a jejich nákupu. Když si chtěl ale vybrat své zhodnocení vkladů, měl zaplatit poplatek ve výši 39 tisíc dolarů. Ani pak však výběr nebyl možný, přicházely požadavky na další poplatky. Ve chvíli, kdy je odmítl zaplatit, kryptoměny ze založených účtů zmizely. Navíc poslal do virtuální peněženky své nové ,,známé“ ještě částku 800 dolarů, aby mohla zaplatit letenku a přiletět za ním do Čech. Ani setkání s ní se nedočkal. Muž přišel v přepočtu o 2 675 101 korun. Případ řeší kriminalisté z České Lípy.

3. 10. 2023 15:03

3. 10. 2023 13:17

Rychlá zpráva

Migrace roste, Polsko od zavede dočasné kontroly na hranicích se Slovenskem

Polsko od dnešní půlnoci zavede dočasné kontroly na hranicích se Slovenskem. Jde o krok v koordinaci s Českem, které od středy zavádí namátkové kontroly na svých východních hranicích. Reagují tak na rostoucí migraci. Stále větší oblibu získává takzvaná balkánská trasa vedoucí z Turecka do Německa, její přesná podoba má několik variant. Podle slovenského premiéra Ľudovíta Ódora migrace potřebuje evropské řešení, o své reakci má tamní vláda rozhodnout ve středu.