Live

zobrazit nejnovější

22. 7. 2024 21:20

22. 7. 2024 20:45

22. 7. 2024 19:10

Rychlá zpráva

Markéta VondroušováZdroj: Instagram Markéty Vondroušové

Tenistka Vondroušová se nezúčastní olympiády v Paříži

Česká tenistka Markéta Vondroušová nebude kvůli zranění ruky startovat na olympijských hrách v Paříži, kde měla obhajovat tři roky staré stříbro z Tokia. Na sociálních sítích uvedla, že se bude nyní soustředit na nadcházející US Open, které se bude konat na přelomu srpna a září.

22. 7. 2024 17:47

22. 7. 2024 16:30

Rychlá zpráva

Asociace poskytovatelů adiktologických služeb vyzvala vládu ke zvýšení rozpočtu na prevenci závislostí

Asociace poskytovatelů adiktologických služeb (APAS) vyzvala vládu, aby v rozpočtu na příští rok posílila částku na prevenci a služby ke zvládání závislostí. Částku vyčíslila na miliardu korun. Letos rada vlády pro koordinaci politiky v oblasti závislostí vyčlenila na protidrogové programy a na síť pomoci závislým 315 milionů korun. Podle asociace roční dopady pití alkoholu, kouření, nelegálních návykových látek a hazardu v Česku činí až 175 miliard korun a díky zvýšení podpory na prevenci a služby by se daly výrazně snížit.

22. 7. 2024 15:11

Rychlá zpráva

UEFA rozlosovala soupeře pražských „S“ v předkole Ligy mistrů

Fotbalisté pražské Slavie se ve 3. předkole Ligy mistrů utkají s belgickým týmem Union Saint-Gilloise, Sparta v případě postupu z 2. předkola přes Shamrock narazí na vítěze duelu mezi rumunským FCSB a izraelským Macabi Tel Aviv. Fotbalisté Plzně vstoupí pak ve 3. předkole do kvalifikace Evropské ligy soubojem s ukrajinským Kryvbasem Kryvyj Rih, který v zimě v přípravě hladce porazili 3:0. Rozhodl o tom pondělní los UEFA.

22. 7. 2024 14:30

22. 7. 2024 14:05

Rychlá zpráva

tokyo-1640×872-cZdroj: Depositphotos

Japonsko se snaží bojovat proti nadměrnému turismu

Jen v červnu zaznamenalo Japonsko rekordní měsíční počet návštěvníků a turismus se stal v zemi klíčovým motorem ekonomiky, především díky slabému jenu. Masy lidí v turistických centrech však vyvolávají u některých místních obyvatel nevoli a u politiků obavy. Na některých místech, včetně hory Fudži, proto začíná být vybíráno vstupné, a to s cílem počet návštěvníků omezit.

22. 7. 2024 12:59

22. 7. 2024 11:59

22. 7. 2024 10:29

22. 7. 2024 09:37

22. 7. 2024 08:42

Rychlá zpráva

Na Mallorce protestovaly tisíce lidí proti masové turistice

Odpor místních obyvatel proti každoročním přívalům turistů sílí všude po světě, včera se na dvacet tisíc lidí zapojilo do demonstrace proti masové turistice a nedostupnosti bydlení na Mallorce, největším z Baleárských ostrovů.

Protestující přišli do centra hlavního města Palma s transparenty s nápisy jako „Váš luxus, naše bída“ nebo „Nechceme být první v růstu nákladů na bydlení“. Jeden z nápisů kritizoval nízkonákladové letecké společnosti. Někteří turisté jim měli tleskat, jiní byli spíše rozladění.

Na Mallorce žije zhruba 1,2 milionu místních obyvatel, loni  ostrov navštívilo 18 milionů rekreantů, z toho 4,6 milionu z Německa a 3,4 milionu z Británie.