Live

zobrazit nejnovější

3. 10. 2023 07:06

Rychlá zpráva

satya-nadella-microsoftFoto: Microsoft

Šéf Microsoftu vypovídal v procesu s Googlem, ve vyhledávání je prý všudypřítomný

Google má ve světě vyhledávání dominantní postavení, a to tak velké, že vydavatelé i zadavatelé reklamy se musí uzpůsobovat jeho požadavkům, aby o nich bylo vědět, je zkrátka všudypřítomný. Což stěžuje fungování konkurenčních vyhledávačů, jako je třeba ten od Microsoftu. Jeho šéf Satya Nadella v tomto duchu mluvil včera jako svědek u antimonopolního soudního sporu, který proti Googlu vede americké ministerstvo spravedlnosti.

3. 10. 2023 07:01

3. 10. 2023 06:38

Rychlá zpráva

Po byznysu vyzývají vládu k uzákonění manželství pro všechny i divadelníci

Představitelé českých divadel vyzvali premiéra Petra Fialu a vládu k podpoře manželství pro všechny, včetně stejnopohlavních párů. Otevřený dopis podepsalo 25 uměleckých šéfů a šéfek souborů v Praze, Brně i dalších městech, výzvu iniciovalo Divadlo Husa na provázku. V září vláda obdržela jinou podobnou výzvu od 66 velkých firem či bank. Páry gayů a leseb mohou v Česku uzavírat registrované partnerství, nikoliv manželství. Premiér podle mluvčího Václava Smolky nechce bránit debatě o zlepšení práv těch, kteří žijí ve stejnopohlavních párech, současně ale považuje za správné, aby poslanci v morálních a etických otázkách rozhodovali volně.

2. 10. 2023 21:33

Rychlá zpráva

Konec aerolinek Air Malta

Maltská vláda příští rok v březnu ukončí činnost ztrátových aerolinek Air Malta. Okamžitě je však nahradí jiným vlajkovým dopravcem, který si ponechá název i letadla stávajících aerolinek. Důvodem je, že Evropská unie odmítla poskytnout letecké společnosti novou státní pomoc. Přechod na nové aerolinky by měl být bezproblémový a služby by neměl ovlivnit. Cestujícím, kteří si už rezervovali letenky, bude nabídnuto vrácení peněz nebo změna rezervace.

2. 10. 2023 20:45

2. 10. 2023 18:45

Rychlá zpráva

hartigova-uliceFoto: Praha 3

Žižkovská „Koněvka“ je minulostí. Nejdelší ulice Prahy 3 je teď Hartigova

V pondělí byla na žižkovském Tachovském náměstí slavnostně odhalena první uliční tabule s novým názvem ulice Hartigova podle prvního žižkovského starosty Karla Hartiga. Doteď nesla jméno Koněvova. Vedle nové uliční tabule zde zástupci Prahy 3 odhalili také modrou doplňkovou tabuli se stručnou informací o Karlu Hartigovi, jenž se v minulosti podstatně zasloužil o vznik a rozvoj Žižkova.

2. 10. 2023 17:55

2. 10. 2023 17:45

Rychlá zpráva

caputovaFoto: Facebook/Zuzana Čaputová

Fico dostal od prezidentky Čaputové čtrnáct dní na sestavení vlády

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová pověřila Roberta Fica, předsedu vítězné strany parlamentních voleb Směr, sestavením vlády. „Stejně jako bylo zvykem u všech dosavadních pověřování, je i toto pověření časově omezeno,“ uvedla na svém Facebooku. Média informují o lhůtě čtrnáct dnů.

2. 10. 2023 16:45

Doporučujeme

„Do výsledku sobotních voleb promluvila ta část slovenských voličů, která si přeje podobný klid, jaký jejich předkové zažívali za normalizace nebo za válečného Slovenského státu.“

- Spisovatel Pavel Kosatík ke slovenským volbám.

Čtěte dále

2. 10. 2023 15:45

Rychlá zpráva

Právničky pomáhají krypto byznysu. Poradí, kde založit startup

Mezinárodní advokátní kancelář Sparring se zaměřením na oblast startupů, technologií, inovací a IT, vytvořila nástroj Incorponation, chce ním zjednodušit podnikání krypto startupům. Projekt jim pomůže najít zemi, kde je nejvýhodnější založit sídlo. Je primárně zdarma, po vyplnění online formuláře se firma dozví, jaké tři země jsou pro ni nejvhodnější a z jakých důvodů.

2. 10. 2023 14:45

Rychlá zpráva

Univerzita Pardubice vyvinula aplikaci, která ukazuje zmizelé památky v Pardubicích a Litomyšli

Tým expertů z Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice vyvinul aplikaci, díky níž mohou turisté vidět v ulicích Pardubic a v Litomyšli i památky, které již neexistují. Pomocí rozšířené reality a herních prvků si zájemci při prohlídce měst zobrazí zmizelé významné budovy a dozví se o nich zajímavé informace. Například v Pardubicích si turisté prohlédnou 3D modely synagogy, staré radnice, pavilonů v Tyršových sadech, Veselky nebo Bílé brány. V Litomyšli je to zase hotel U Zlaté hvězdy, pošta, vila stavitele Antonína Beby, obuvnická továrna Ignáce Bergera či synagoga.

2. 10. 2023 13:45