Live

zobrazit nejnovější

1. 10. 2023 11:42

Rychlá zpráva

USA mají dohodu o nouzovém financování vlády, problém se tím ale jen odsouvá

Americký prezident Joe Biden podepsal zákon o nouzovém financování federální vlády na příštích 45 dnů, který jen o pár hodin dříve schválily obě komory Kongresu. Zákon těsně před začátkem nového fiskálního roku odvrátil ochromení vládních úřadů a agentur, takzvaný shutdown, neobsahuje však další pomoc Ukrajině bránící se ruské agresi.

1. 10. 2023 10:36

Doporučujeme

„Je to nejlehčí závodní obuv, jakou jsem kdy měla na sobě, pocit z běhu v ní je neuvěřitelný zážitek, nic takového jsem ještě nezažila. Umožňuje mi plně se soustředit na závod, což je přesně to, co jako sportovec chcete.“

- Tigist Assefaová o nových botách, co jí pomohly vyhrát maraton.

Čtěte dále

1. 10. 2023 09:22

Rychlá zpráva

Žižkovská Koněvova ulice mění jméno, ode dneška je z ní Hartigova

Žižkovská tepna se ode dneška oficiálně jmenuje podle prvního žižkovského starosty Karla Hartiga. Výměna uličních cedulí začne v zítra, odkdy si také zhruba pět tisíc obyvatel ulice může v šestiměsíční lhůtě zdarma vyměnit doklady. Změnu názvu schválili radní hlavního města koncem června na žádost městské části. Sovětský maršál Ivan Koněv, po němž nesla téměř tři a půl kilometru dlouhá ulice jméno, se totiž do světové historie nezapsal zrovna ukázkovými činy – po druhé světové válce vedl potlačení maďarského povstání z roku 1956 a působil i v Berlíně v době výstavby berlínské zdi.

1. 10. 2023 07:09

Rychlá zpráva

Úroda kakaa je v ohrožení, mohlo by to zvednout ceny čokolády

O tom, že cena čokolády poroste v důsledku nízkých zásob i úrod kakaa, se mluví už nějakou dobu, teď to analytici znovu připomínají. Pro další vývoj cen oblíbené pochutiny bude klíčová sklizeň kakaa v Západní Africe. V uplynulém roce se ceny kakaa zvýšily téměř o polovinu kvůli obavám, že nepříznivé počasí a choroby rostlin zasáhnou produkci v Pobřeží slonoviny a Ghaně. Tyto dvě země se na celosvětových dodávkách kakaa podílejí zhruba dvěma třetinami.

30. 9. 2023 21:18

30. 9. 2023 20:53

30. 9. 2023 19:46

30. 9. 2023 17:37

30. 9. 2023 14:50

Doporučujeme

„Největším překvapením bylo, že vůbec funguje.“

- šéf OpenAI Sam Altman o ChatGPT

Čtěte dále

30. 9. 2023 13:33

Rychlá zpráva

sydneyFoto: Kewal/Unsplash

U břehů Austrálie se srazila loď s velrybou, jeden muž zemřel

Jeden muž v Austrálii zemřel a druhý se zraněními skončil v nemocnici, když do jejich lodi během rybářské výpravy narazila velryba a plavidlo pravděpodobně převrátila. V okolí Austrálie a Nového Zélandu se vyskytuje mnoho druhů velryb, podobné nehody jsou ale – na rozdíl od toho, kdy tito savci uvíznou na pobřeží – velice vzácné. Co se stalo s touto konkrétní velrybou, média neuvádějí.

30. 9. 2023 12:40

Rychlá zpráva

Česká televize mění ředitele, po dvanácti letech dnes končí Petr Dvořák

Ve funkci generálního ředitele České televize dnes po 12 letech končí zkušený manažer Petr Dvořák, kterého ve vedení televize od října, tedy od zítra, nahradí bývalý šéf brněnského studia ČT Jan Souček. Spolu s Dvořákem odejde i část jeho nejbližších spolupracovníků, mimo jiné ředitel zpravodajství a sportu ČT Zdeněk Šámal nebo šéf komunikace a obchodu Vít Kolář.