Live

zobrazit nejnovější

26. 2. 2025 18:00

26. 2. 2025 16:30

26. 2. 2025 15:00

Rychlá zpráva

Válek chce představit nové vedení Motola v řádu dní, mají skončit i další lidé

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek chce během několika dní představit nové vedení pražské Fakultní nemocnice v Motole. Je potřeba sáhnout hlouběji než jen na ředitele, řekl po jednání vlády. Dosavadního ředitele Miloslava Ludvíka  v pondělí zatkla policie, je mezi obviněnými v kauze úplatků a dotačních podvodů, které se podle policie týkají zakázek za čtyři miliardy korun.

26. 2. 2025 13:45

Rychlá zpráva

Alibaba zveřejnila model AI generující videa z textu jako otevřený software

Čínská technologická společnost Alibaba zveřejnila svůj model umělé inteligence Wan2.1 generující obrázky a videa z textu jako takzvaný open-source neboli otevřený software, tedy pod licencí, jež poskytuje uživatelům práva neomezeně používat, studovat, měnit a šířit zdrojový kód za jakýmkoliv účelem. Firma to oznámila na síti X.

 

26. 2. 2025 12:15

Rychlá zpráva

Donald Trump čelí kritice za bizarní AI video o možné budoucnosti Gazy

Americký prezident Donald Trump čelí kritice poté, co zveřejnil bizarní video vygenerované umělou inteligencí, na němž ukazuje potenciální budoucnost palestinského Pásma Gazy, která se točí především kolem něj samotného, napsal zpravodajský server Huffington Post.

Trump už se nechal slyšet, že Spojené státy převezmou „vlastnictví“ Gazy, budou dohlížet na její rozvoj a přemění ji na „Riviéru Blízkého východu“. A s touto představou pracuje také hudební video, které vytvořili neznámí tvůrci a Trump ho zveřejnil na své platformě Truth Social.

 

26. 2. 2025 11:14

26. 2. 2025 10:45

26. 2. 2025 09:16

26. 2. 2025 08:07

26. 2. 2025 07:04

Rychlá zpráva

elon-muskFoto: Midjourney / CzechCrunch

Dvacet zaměstnanců z Muskova úřady DOGE dalo výpověď, nesouhlasí totiž s jeho cíli

Více než dvacet zaměstnanců skupiny pro efektivitu státní správy (DOGE) vedené miliardářem Elonem Muskem podalo hromadnou výpověď s tím, že nechtějí svoje odborné znalosti využívat k rušení klíčových veřejných služeb a k ohrožení vládních systémů. Podle vyjádření zdrojů, které citují americká média, mělo jít o ty nejkvalifikovanější lidi, kteří „měli na starosti nejdůležitější úkoly“.

25. 2. 2025 21:22

Rychlá zpráva

vladimir-kovarFoto: Unicorn

Správce e-shopu Mamut chce vymáhat 1,6 miliardy po majiteli Unicornu Kovářovi

Insolvenční správce zkrachovalého e-shopu Mamut.cz zařadil do majetkové podstaty i pohledávku 1,643 miliardy korun za majitelem skupiny Unicorn Vladimírem Kovářem, se kterým má být obchod propojený. Důvodem je Kovářův údajný podíl na úpadku firmy z pozice osoby, která je v obdobném postavení jako člen statutárního orgánu. Stejnou částku chce vymáhat i po Janu a Ondřejovi Měřinských jako jednatelích firmy Mammoth, která e-shop Mamut provozovala. Vyplývá to z údajů v Insolvenčním rejstříku.

Společnost Plus4U spojená s Unicornem, která jako mateřská společnost zajišťovala některé služby pro Mammoth, považuje vytvoření pohledávky vůči Kovářovi za účelové a bez opodstatnění. Mezi dalšími kroky insolvenčního správce Pavla Fabiana by mělo být podání žaloby na Kováře a další členy statutárních orgánů kvůli vymáhání pohledávky. Insolvenční soud navíc začíná rozhodovat v dalších dílčích sporech týkajících se pohledávek společností patřících do skupiny Unicorn.

25. 2. 2025 19:44

Doporučujeme

Poslechněte si vládního poradce pro národní bezpečnost Tomáše Pojara v podcastu Crunch s Čestmírem Strakatým.

25. 2. 2025 18:05