Live

zobrazit nejnovější

15. 11. 2023 16:34

15. 11. 2023 16:05

Rychlá zpráva

cnb3Foto: ČNB

Licenci pro tzv. investiční crowdfunding, ziskaly od ČNB společnosti Investown Technologies, Roier Invest a Fingood

Investown Technologies, Roier Invest a Fingood získaly od České národní banky licenci pro tzv. investiční crowdfunding. Crowdfundingové platformy musí od 10. listopadu splňovat podobná pravidla jako například investiční zprostředkovatelé nebo obchodníci s cennými papíry. ČNB uvedla, že do 10. listopadu musely crowdfundingové platformy povolení získat, aby mohly pokračovat v činnosti, nestačilo o něj pouze požádat.

15. 11. 2023 15:36

Rychlá zpráva

Na laciný elektromobil od Volkswagenu si musíme počkat. K dispozici by měl být v druhé polovině této dekády

Koncernového elektromobilu s cenou do půl milionu korun bychom se měli dočkat v druhé polovině tohoto desetiletí. Oznámil to šéf koncernu Volkswagen Oliver Blume. Cestou, jak snížit cenu elektromobilů podle něj bude hlavně snížení nákladů na baterie. Připomněl přitom plány společnosti na výrobu jednotného bateriového článku, který podle něj sníží náklady na baterie na polovinu.

15. 11. 2023 15:05

15. 11. 2023 14:35

Doporučujeme

Dva umělci, dvě stage, jeden vítěz. Tohle není koncert, tohle je Red Bull SoundClash! Připrav se na souboj mezi dvěma výraznými hudebníky. Ve čtvrtek 30. listopadu předvedou REST a REDZED show, která ti přinese ultimátní hudební zážitek a otestuje jejich skills za mikrofonem.

red-bull-soundclash-rest-redzed-souboj-min

Event

Red Bull SoundClash: REST vs. REDZED

30. listopad

Forum Karlín - Praha

Chci vědět více

15. 11. 2023 14:04

Doporučujeme

„Sebedůvěra je v investování velmi důležitá. A právě ta ženám často chybí, což je velká škoda. Ženy to ale dokážou dohnat tím, že investují pravidelně, dlouhodobě, jsou rozvážné a kladou důraz na bezpečná a stabilní portfolia.“

- Markéta Jelínková, portfolio manažerka Amundi

Čtěte dále

15. 11. 2023 13:35

15. 11. 2023 13:07

Doporučujeme

Miliardář Milan Kratina založil skupinu Accolade a naučil Čechy investovat do průmyslových hal. Petr Sklenář jako hlavní ekonom J&T Banky sbírá informace a vyhodnocuje dění na trhu, aby se banka mohla správně rozhodovat o dalších investicích. Máme se v Česku opravdu tak špatně, jak někteří říkají? A co bájná gigafactory, která u nás nejspíš nakonec nebude stát? I to jsme s Milanem Kratinou a Petrem Sklenářem probrali v našem CzechCrunch Podcastu. Oba budou také řečníky na naší investiční konferenci Money Maker.

Partner podcastu: Veissmann

15. 11. 2023 12:35

Rychlá zpráva

sz-a-lokni_1Foto: Lokni

Na pražském hlavním nádraží si lze do vlastní lahve načerpat až půl litru čerstvé vody zdarma

Na pražském hlavním nádraží se dnes spustil provoz prvního automatu na kvalitní filtrovanou vodu do vlastní lahve. Jedná se o první z dvanácti filtračních stanic, které bude Správa železnic společně se startupem Lokni instalovat na nádražích v České republice v rámci projektu Železnice bez plastů. Namísto nákupu balené vody si tak lze načepovat perlivou či neperlivou vodu z důvěryhodného zdroje. Každý cestující si může načepovat půl litru neperlivé vody denně zdarma.

15. 11. 2023 12:04

Rychlá zpráva

joby-nycFoto: Joby Aviation

Společnost Joby Aviation vůbec poprvé otestovala svůj vzdušný taxík nad New Yorkem

Jeden z nejnadějnějších výrobců elektrických letounů schopných kolmého vzletu i přistání, otestoval svůj stroj v New Yorku. Demonstroval tím životaschopnost své vize tiché a rychlé letecké dopravy nad střechami budov velkých měst.

15. 11. 2023 11:35

Rychlá zpráva

Dnes je světový den pupečníkové krve, která může pomoci v boji s některými druhy onemocnění

Na dnešní den připadá světový den pupečníkové krve. Ten si klade za cíl celospolečenskou osvětu a povědomí o využití této biologická látky. Ta díky obsahu krvetvorných buněk může pomoci v léčbě hemato – onkologických či imunologických nemoci, a dalších komplikovaných stavů, kde transplantace krvetvorných kmenových buněk může zachránit pacientovi život.

15. 11. 2023 11:06

Rychlá zpráva

bagetaFoto: Umělá inteligence DALL-E

Zákazníci mohou ve Francii zaplatit pekaři za bagetu jen tolik, kolik sami uznají za vhodné

Kdo si u jednoho francouzského pekaře dojde pro bagetu, může mu za ní zaplatit tolik, kolik sám uzná za vhodné. Minimální částka je tedy 60 centrů, v přepočtu zhruba 15 korun, což je ovšem výrazně pod běžnou tržní cenou. Pekař chce tímto gestem, které je platné po celý listopad, pomoci těm, kteří se ocitli v problém z důvodu růstu cen potravin a dalšího zboží.

15. 11. 2023 10:59

15. 11. 2023 10:32

Doporučujeme

Zajistit se na penzi začíná být pro čím dál víc lidí klíčová otázka. My vám na konferenci Money Maker poradíme, jak na to. Ale zdaleka nejen to – elitní ekonomové, investoři či byznysmeni odhalí, jak vzdělávat sebe i své děti, jak odpočívat, jak pomáhat a samozřejmě jak vydělávat.

moneymaker

Event

Money Maker 2023

21. listopad

Cubex

Chci vědět více

15. 11. 2023 10:02

Rychlá zpráva

Stávka německých strojvedoucích ve čtvrtek znemožní cestovat z Prahy do Berlína vlakem

Pokud se chystáte během dnešní noci či zítřejšího dne cestovat z Prahy do Berlína, zvolte jinou možnost než vlak. V Německu totiž bude od dnešní desáté večer do zítřejších šesti odpoledne probíhat výstražná stávka strojvedoucích. Z toho důvodu nebudou vyjíždět vlaky z Berlína do Prahy, ale pouze z Drážďan do Prahy, a stejně tak budou v Drážďanech končit spoje vyjíždějící z Prahy. Vyplývá to z aktualizovaného jízdního řádu na portálu německé železniční společnosti Deutsche Bahn. Důvodem stávky je požadavek strojvedoucích na zvýšení mezd. Omezení vlakového provozu by mělo mít dopad i na provoz na silnicích.

15. 11. 2023 09:32

Rychlá zpráva

udaje_z_obcanky-minFoto: Edoklady.gov / CzechCrunch

Občanka v mobilu by mohla být již od ledna. Policie ji začne uznávat až v létě

Sněmovna dnes ve druhém čtení schválila zavedení eDokladů. Občanku do mobilu by měli lidé mít možnost stahovat od ledna příštího roku. eDoklady budou přijímány postupně, zpočátku na ústředních úřadech, postupně i na úřadech práce, poštách či například policii. Ta začne eDoklad akceptovat až od července. Do té doby tedy bude nutné u sebe stále nosit klasickou fyzickou občanku.

15. 11. 2023 09:13