cc-podcast

CzechCrunch Podcast

Ondřej Holzman & Luboš Kreč

Ondřej Holzman & Luboš Kreč • tvůrce podcastu CzechCrunch Podcast

V podcastu CC Podcast se s nejzajímavějšími osobnostmi české byznysové a startupové scény bavíme nejen o jejich byznysu, ale také životním stylu a podnikatelském úspěchu i neúspěchu. Zajímavé hosty si zvou Ondřej Holzman a Luboš Kreč. Návrhy na témata nebo zpětnou vazbu nám můžete napsat na redakce@cc.cz.

Epizody 58 epizod

Genster jsme nezachránili, ale jeho konec mě posunul. Těším se na nový projekt, říká Michaela Kloudová

Byť jsou to už dva roky, Michaela Kloudová má při vzpomínkách na konec svého módního startupu Genster stále motýlky v břiše. Dnes už mluví převážně o tom, že jí divoká jízda hodně dala a udělala z ní mnohem zkušenější podnikatelku. Když se ale musela předloni v létě de facto přes noc stát nečekaně krizovou manažerkou, byl to šok. „Je to klišé, ale věděla jsem, že mě to opravdu posune dál. Nelituji žádného dne v Gensteru, šla bych do toho znovu,“ říká Michaela Kloudová, která už několik měsíců pracuje na novém projektu, prvním cirkulárním obchoďáku v Česku.

23. listopadu 2022 • 43 min

V další tak obří investiční úspěch jako UiPath jsem už nevěřil. Stavím vlastní startup, říká Andrej Kiska

V mládí se mu dařilo na lyžích, což mu nakonec vyneslo stipendium na americké univerzitě. Když na ní končil, jako finančník zrovna vstupoval do světa, který se po pádu banky Lehman Brothers zásadně měnil. Právě tam přitom Andrej Kiska chvíli před krachem málem nastoupil. Nakonec se rozhodl vrátit do rodného Slovenska a zakotvil v Česku u venture kapitálového fondu Credo Ventures. Během dvanácti let se z něj stal jeden z nejzkušenějších startupových investorů u nás. Před časem však došel k závěru, že větších úspěchů už v této oblasti nedosáhne, a tak se pouští do vlastního byznysu.

10. listopadu 2022 • 1 hod 25 min

Ne každá mladá firma musí být startup. Hledáme ty, které dokáží rychle růst, říkají investoři Kaya VC

K dispozici mají zhruba dvě miliardy korun a hledají v Česku a dalších zemích střední a východní Evropy ty nejnadějnější startupy, které by podpořili a nakopli k dalšímu růstu. Investoři z venture kapitálového fondu Kaya VC se na trhu, dříve pod značkou Enern, pohybují už od roku 2010, a tak rozvoj tuzemského startupového ekosystému sledovali z první ruky. „Když jsme začínali, tak u nás venture kapitálový svět ještě prakticky neexistoval. Dnes už je tu hráčů mnohem více a je tak větší konkurence,“ říká v novém díle CzechCrunch Podcastu generální partner Kaya VC Tomáš Obrtáč.

28. října 2022 • 1 hod 8 min

Andrea Lauren: Procházíme očistnou kúrou. Startupový trh se radikálně zlepšil ve prospěch investorů

Ve světovém finančním centru v Londýně strávila Andrea Lauren více než deset let. Působila v největších bankách jako JPMorgan nebo HSBC a podílela se na akvizicích za stovky miliard korun. Po návratu do Česka stála u vzniku skupiny Roklen, vedla také crowfundingovou platformu Fundlift a o světě financí, investic, jejich zákonitostech a dopadech do ekonomiky toho ví jako málokdo. Ne náhodou si ji proto v roce 2017 do svého týmu vybral internetový podnikatel Jakub Havrlant. Partnerka fondu Rockaway Capital Andrea Lauren hovoří mimo jiné o tom, co nás na trzích ještě čeká a kde vidí největší příležitosti.

6. září 2022 • 1 hod 2 min

Proč Seznam vlastní firma z Kypru? Ochrana před politiky. Mladí lidé nás berou, říká jeho šéf Pavel Zima

Ivo Lukačovič, psík Krasty a Pavel Zima. Tak nějak vypadá pomyslná trojice tváří, které se vybaví, když se řekne Seznam.cz. Zakladatel a majitel Seznamu Lukačovič s médii moc nekomunikuje, Jack Russell teriér víc štěká než povídá, a tak mluvčím české internetové jedničky musí být její dlouholetý šéf a člen nejužšího vedení Zima. „Jsem taková fosilie,“ říká v novém dílu CzechCrunch Podcastu muž, který v Seznamu působí od konce 90. let. Samotný portál má ale do fosilií daleko a k životu se má víc než dost: za loňský rok vykázal rekordní tržby i zisk a ani letos neplánuje zpomalovat.

10. srpna 2022 • 1 hod 2 min

cc-podcast
Ondřej Holzman & Luboš Kreč

Ondřej Holzman & Luboš Kreč • tvůrce podcastu CzechCrunch Podcast