Remake české herní klasiky Mafia se ukazuje v prvním gameplay traileru. Úžasnou grafiku doplňují další čeští dabéři

Remake prvního dílu české herní klasiky Mafia se blíží

Foto: 2K

Do vydání remaku prvního dílu kultovní herní série Mafia, která původně pochází z rukou českých vývojářů v čele s Danielem Vávrou, zbývají přibližně dva měsíce a studio postupně uvolňuje další informace, které mají hráče nalákat. Mezi nimi je potvrzení dalších českých dabérů, kompletní obsazení anglického dabingu, kde byli herci a herečky navíc využiti pro nasnímání pohybů postav, ale také je tu první trailer přímo z hraní hry, takzvaný gameplay.

Ten měl sice původně vyjít dnes až v 17 hodin, ale na internet téměř patnáctiminutové video, které popisuje hlavní rozdíly mezi původní a nově předělanou hrou, uniklo již nyní. Tvůrci ze studia Hangar 13, ve kterém pracuje i množství českých vývojářů a designérů, to rozhodně nemají jednoduché, protože se rozhodli předělat hru, která se považuje za klenot českého herního průmyslu a kterou ocenili i ve světě.

Nakonec remake první Mafie znamená, že se předělávají nejen jednotlivé postavy, jejich pohyby, dabing ve všech jazycích nebo celý orchestrální soundtrack, jež se znovu nahrává v Česku, ale také se rozšiřuje původní příběh, přidávají se vedlejší mise, nová vozidla včetně motorek a zbraně. Celé město tak nějak více žije a fyzika je na vyšší úrovni díky využití enginu z třetího dílu Mafie. Ostatně posuďte sami:

Video přímo ze hry zachycuje hlavní vizuální rozdíly mezi původní i novou hrou. Provádí úryvky nejzásadnějších částí, včetně jedné celé mise „Výlet do přírody“, kterou máme v paměti, ještě když na nás poprvé před 18 lety vykoukla hra od původního studia Illusion Softworks. Tehdy oslnila novátorským přístupem i vyladěným dabingem, do kterého se připojili Marek Vašut, Petr Rychlý, Libor Hruška, Luděk Čtvrtlík nebo Antonín Molčík.

Většina z nich potvrdila roli i v nově předělaném dabingu, který od prvního ohlášení remaku rozhodně nebyl jistotou. Do role Paulieho byl tak znovu posazen Petr Rychlý, hlavní postavu Tommyho Angela namluví Marek Vašut, třetí z hlavních postav, Sama, pak opět Luděk Čtvrtlík, ale změny proběhly u některých dalších postav.

Dona Salieriho nadabuje Marcel Vašinka a Sáru Lucie Pernetová, Detektiva Normana, který sbírá příběh o historii rodiny od Tommyho, bude znovu dabovat Alexej Pyško a rodinného právníka Franka Dalimil Klapka. Vývojáři z Hangar 13 chtěli přitom zachytit nejen hlavní příběhovou linii, ale také osudy vedlejších postav, kterým se v původní hře nedostávalo tolik prostoru.

Přitom například zmíněná Sára, do které se Tommy Angelo zamiluje a později si ji i vezme, hraje v příběhu naprosto klíčovou roli. „Chceme nabídnout větší vhled do vedlejších postav, jde o klíčovou složku tohoto dodatečného kontextu, který hlouběji vykresluje lidi v Tommyho životě, aby jeho příběh působil realističtěji,“ říká prezident a komerční ředitel Hangar 13 Haden Blackman.

mafia-family

Ilustrace k novému remaku prvního dílu Mafie

Foto: 2K

„V originálu je Sarah předmětem Tommyho milostného zájmu, ale moc času na obrazovce nestráví. Chtěli jsme, aby se objevila častěji, abyste lépe chápali, koho se Tommy snaží od počátku chránit. Z originálu jsme věděli, že Sarah je dcera Salieriho barmana Luigiho, takže nám dávalo smysl, aby pomáhala kolem baru. Díky tomu ji můžeme představit už dřív a ukázat, že do určité míry chápe, co Tommy dělá,“ doplňuje Blackman.

Velkou práci si mělo studio dát také s rozšířením kontextu na různé další postavy, které se na první pohled nemusí zdát tak důležité, ale hrají zásadní roli v příběhu před Tommym Angelem, stejně jako po něm. Konec konců každá z dalších her trilogie na sebe určitým způsobem navazuje. I proto se studio rozhodlo jedničku předělat kompletně, zatímco druhý a třetí díl vychází pouze v remasterované a rozšířené verzi a je již nějakou dobu k dispozici.

spotify-videopodcast

Přečtěte si takéNa Spotify už lze přehrávat podcasty i s videem. Švédové chtějí zaútočit na YouTube a připravují se na Joea Rogana

Podstatnou roli v takovém zážitku hraje právě dabing. Hlavní i vedlejší postavy vypadají oproti původní hře trochu odlišně – i proto, že museli v Hangar 13 najít reálné herce, které je nadabují v originální angličtině, ale také jim dají tvář v rámci motion capture. Takové natáčení podle Nicole Sandovalové, která má na starosti snímání pohybu v Hangar 13, trvalo zhruba dva a půl měsíce.

mafia-remake2

Dvě hlavní postavy první Mafie – Paulie a Tommy Angelo

Foto: 2K

Všichni herci a herečky navíc během natáčení byli dopraveni do brněnských kanceláří studia, aby jim mohli naskenovat obličeje a převést do digitální podoby. Podstatnou roli měli i dabéři civilistů na ulici, kteří se nově více baví o aktuálních událostech 30. let minulého století, aby celé město působilo ještě více autenticky a jako pravý americký Středozápad tehdejší doby.

Remake první Mafie vyjde 25. září na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Studio ho vydá jak samostatně, tak jako součást balíčku celé trilogie s názvem Mafia: Trilogy, kde budou všechny tři díly v předělaném hávu.

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.

CC25

CzechCrunch News

Nenechte si utéct zásadní zprávy

Přihlaste se k pravidelnému odběru novinek ze světa byznysu a startupů.