CZECH CRUNCH

Desítky startupů, dvě stovky hostů, zástupci mladých projektů, velkých investorů i firem známých jmen. A především, čtyři skleněné sošky, které našly své nové majitele. Galavečer akce Startup Awards, největšího oborového projektu z dílny CzechCrunche, úspěšně uzavřel první ročník. A ukázal, že o téma má velký zájem i široká veřejnost, která do jedné z kategorií poslala na 20 tisíc hlasů. Děkujeme!


Podívejte se jak vypadal první ročník:


Cena popularity

1. Placehunter

Dokázali oslovit své fanoušky. O startupové Ceně popularity rozhodovala veřejnost, a Placehunter zjistil, jak na ni.

Je to mobilní aplikace, která ukazuje cestovatelům zajímavá místa, doporučuje jim, jak se na ně dostat a oblíbené lokality si i ukládat. Projekt vedou Eliška Hudcová a Jaroslav Janouš a své fanoušky přesvědčili k hlasování mimo jiné na sociálních sítích. Sesbírali tolik kladných bodů, že je to bezkonkurenčně vyneslo na vrchol třicítky startupů, které získaly nominace do druhého kola.

Placehunter

6. Fondee I 7. Twisto I 8. Digitoo I 9. Manta I 10. Woltair I 11. Soulmio I 12. Rohlik I 13. Strafos I 14. Dodo I 15. The mama AI I 16. Aireen I 17. Sharry I 18. Campiri I 19. CloudTalk I 20. Choice I 21. Productboard I 22. Lemonero I 23. Superface I 24. Whalebone I 25. Deepnote I 26. Behavera I 27. Shipmonk I 28. Weboard I 29. Vocalls I 30. Readmio

Investiční trefa roku

Inven Capital a jeho investice do německého jednorožce Forto

Fond učinil v očích redakce CzechCrunche nejzajímavější investiční počin posledních dvanácti měsíců. Inven Capital investoval do německého projektu Forto už loni, kdy startup dosáhl statusu jednorožce. A v letošním březnu hodnota startupu přerostla dvě miliardy dolarů. Vedle českého fondu se navíc investice účastnil japonský gigant SofBank a další světoví hráči, což je další důkaz, že se tu hraje světová liga.

Placehunter

Mladý startup roku

Better Stack

Oceněním získává nálepku startupu, který má největší potenciál stát se dalším jednorožcem, tedy firmou s hodnotou přes miliardu dolarů. Better Stack se zabývá rychlým a spolehlivým řešením technických výpadků. Společnost založená Jurajem Masárem a Veronikou Kolejakovou má dnes přes 90 tisíc vývojářů a 1 400 firem po celém světě, kteří jejich software využívají. Do Better Stacku letos přední fondy investovaly 450 milionů korun. A přitom: firma byla založená na začátku roku 2021. O vítězi rozhodla odborná porota.

Placehunter

Startupová osobnost roku

Hubert Palán, Daniel Hejl (Productboard)

Osobnost či osobnosti, které v posledních dvanácti měsících zanechali významnou stopu v tuzemském startupovém prostředí, šláply opravdu rázně. Productboard se z kraje letošního roku stal v pořadí druhým českým jednorožcem a v investici Series D získal 2,5 miliardy korun. Jeho hodnota dosáhla 1,725 miliardy dolarů: o hodně víc, než je na status jednorožce potřeba. Cílí na firmy a pomáhá jim vyvíjet produkty, nastavovat strategie, reagovat na poptávku a jednotlivé projekty dotáhnout do úspěšného konce. V současnosti je považován za nejhodnotnější startup s českými kořeny. O vítězi rozhodovala odborná porota.

Placehunter

O vítězi ve vybraných kategoriích rozhodovala odborná porota:

Ondřej Vlček

CEO, Avast

Tereza Macháčková

Head of People, Deepnote

Zdeněk Cendra

Founder, CDN77

Květa Vostrá

Founder, Ytica

Dita Formánková

Founder, Czechitas

David Pavlík

CTO, ShipMonk

Jakub Nešetřil

Founder, Česko.Digital

Akci podporují

Partneři


PodporovateléMáte zájem o partnerství či podporu příštího ročníku? Napište nám na info@cc.cz

© 2014-2022 CzechCrunch.cz. Server provozuje CzechCrunch s.r.o. se sídlem Thámova 289/13, Praha 8, 186 00 Praha 8. IČ 01465562.