Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Inovace v korporacích 2020

Oslovili jsme největší tuzemské firmy, abychom v nich našli nejzajímavější inovativní projekty, divize či investice, které se objevily v České republice v průběhu roku 2020. Chceme ukázat, že zajímavé a disruptivní nápady nevznikají jen ve startupech a mladých firmách, a inspirovat tak další větší firmy i jejich zaměstnance.

Inovace v oblasti

Kaufland Česká republika

Inovace v oblasti
Ekologické prodejny nové generace
Inovace v oblasti
Ekologie, udržitelnost
Web projektu
spolecnost.kaufland.cz

Proč zrovna tento projekt?

Maloobchodní síť Kaufland se zapojuje do hledání šetrnějších přístupů k životnímu prostředí. V roce 2020 v Česku otevřela novou generaci ekologických prodejen, kdy například v Rakovníku nabízí ekologické využívání dešťové vody i domky pro hmyz. Všechny nově otevřené a zmodernizované prodejny splňují několik ekologických standardů. Kromě úsporného LED osvětlení či instalací spořičů vody své prodejny Kaufland vybavuje také například rekuperačním zařízením využívajícím k vytápění primárně odpadní teplo z potravinového chlazení, čímž jsou prodejny zcela nezávislé na konvenčních zdrojích vytápění. Pro překlenutí zvýšené potřeby tepla v extrémních mrazech pak využívá tepelná čerpadla.

Dále například vzduchotechnika funguje v závislosti na aktuálním obsahu CO2 na prodejní ploše, s ohledem na venkovní a vnitřní teplotu, čímž dochází k úspoře elektrické energie, a přitom je garantována stálá „čerstvost” vzduchu. Navíc u svých prodejen Kaufland buduje rychlodobíjecí stanice pro elektromobily. Vyjmenované kroky samy o sobě tolik inovací nepřináší, snahy Kauflandu o šetrnější přístup k přírodě v souhrnném pohledu ukazují zajímavý příklad i pro další tuzemské firmy.

Více o projektu si můžete přečíst zde.

Načítám vyhledávání...