Case study: MSC Czech Republic

Jak probíhal návrh a realizace

„MSC si prostory pronajalo jako takzvaný shell & core, tedy pouze betonové jádro s technologiemi. Byla to opravdová výzva, projekt byl realizován v rekordních třech měsících. Dali jsme si záležet na tom, aby design kanceláří odrážel unikátní identitu firmy a zároveň poskytoval co největší komfort pro zaměstnance,“ říká Martin Židek, architekt společnosti Capexus. V původních kancelářích například firmě chyběl prostor, kde by se mohli zaměstnanci setkávat. Architekti ze společnosti Capexus proto navrhli odpočinkovou zónu s kuchyňkou včetně neformálního sezení. Do pracovního zázemí také originálně promítli identitu firmy MSC, která se zabývá námořní přepravou.

Narazili jste při realizaci na nějaké problémy? Jak se vám je podařilo vyřešit?

„Dostat přepravní kontejner do osmého patra nebyl zrovna snadný úkol. Jde ale o tak hravý, a především autentický prvek interiéru, že jsme mu nemohli odolat. Kontejner se nejdříve musel rozřezat a pak na místě svařit do původní podoby. Následně se vybavil skleněnou příčkou a truhlářskými prvky,“ říká Martin Židek, architekt společnosti Capexus.

Realizace

Lokalita:

Praha 5 - Green Point

Klient:

MSC Czech Republic

Plocha:

1 000 m2

Realizace:

Duben 2020

Na otázky odpovídá

Martin ŽidekMartin Židek

Martin Židek působí již čtvrtým rokem v pražské firmě Capexus, která se specializuje na pracovní prostředí. Za sebou má designový koncept kanceláří pro T-Mobile nebo MSC.