Martin Stránský

Martin Stránský

S bitcoiny začal obchodovat už v roce 2014, postupně vybudoval v Česku a na Slovensku síť více než 400 míst, kde lze kryptoměny směňovat a vybírat za ně hotovost, provozuje vlastní automaty a spolupracuje s řetězcem trafik Geco. Svou skupinu WBTCB, do níž je zapojená celá rodina, postupně rozšířil i o prodejce digitalizovaných zlatých odlitků. Investoval také do ekologického startupu Frusack.

Proč fandím kryptu

Pro mě kryptosvět představuje nezávislost, svobodu. Ocenění hodnoty krypta je závislé pouze na dvou lidech - jeden kupuje, druhý prodává. Bitcoin je pro mě „měna důvěry lidí“ mezi sebou navzájem. Já vidím bitcoin i jako digitální zlato - dlouhodobá investice s maximální možnou přenositelností. A opět - nezávislost na nikom dalším. A ještě mě k tomu fascinuje samotná technologie a to tajemno: nikdo přesně neví, kdo to vytvořil a nikdo to nikdy nerestartoval.
Krypto může změnit svět právě tou jednoduchou přenositelností hodnot. A to kdekoliv na Zemi, kde je alespoň trochu svobody. Tím se vracím zpátky na začátek. A poslední dovětek: centralizované krypto (vydáváno centrálními bankami) by mohlo z trhu zcela vyřadit (nebo velmi omezit) komerční banky. Nikdy se to nestane, ale je to možné.

Oblíbená kryptoměna

Bitcoin (BTC)

Sociální sítě