Radim Kozub

Radim Kozub

S Pavlem Urbaczkou, špičkovým amatérským vytrvalostním běžcem, založili v roce 2017 právní kancelář Blockchain Legal, která se specializuje na právní vztahy při obchodování s kryptoměnami, tokenizaci majetku a legislativu namířenou proti praní špinavých peněz. Dlouhodobě působí jako aktivní člen Paralelní polis, věnuje se problematice ochrany osobních dat a také moderním formám udržitelného zemědělství.

Proč fandím kryptu

Platforma finanční svobody, finanční soukromí a peer-to-peer interakce. Tato „triáda“ mne od počátku na kryptoměnách fascinuje a zároveň vystihuje jejich potenciál změnit svět. Finanční svobodu přinesly kryptoměny nejen v podobě ochrany hodnoty aktiv, ale také jako otevřená technologická platforma pro vývoj finančních nástrojů. Finanční soukromí potom můžeme vidět především v ambici vytvořit digitální hotovost, protože právě hotovost poskytuje ve fyzickém světě nejvyšší míru anonymity.
Nutno zároveň dodat, že poslední desetiletí se nesou ve znamení co největšího omezování finančního soukromí ze strany veřejného sektoru - a právě peer-to-peer povaha jednoduše vyjadřuje možnost (pozor, ne nutnost!) provádět transakce s minimem prostředníků, tedy bez nutnosti souhlasu s podmínkami nebo omezeními, které stanovuje někdo třetí.

Oblíbená kryptoměna

Monero (XMR)

Sociální sítě