Michal Ptáček Podcast logo

Michal Ptáček Podcast

Michal Ptáček

Michal Ptáček • tvůrce podcastu Michal Ptáček Podcast

Lifestylový podcast od zakladatele CzechCrunche Michala Ptáčka o byznysu, životě, longevity a technologiích.

Epizody 6 epizod

Michal Menšík: Miliardové Dodo, rozdíly mezi USA a ČR a proč věří v byznys bez kliček

Michal Menšík je zakladatel logistické platformy Dodo a typický sériový podnikatel – vybudoval i digitální agenturu Inveo, kterou nedávno, včetně e-commerce plarformy Entilos, po 15 letech úspěšně prodal. V otevřeném rozhovoru s Michalem Ptáčkem mluví o tom, proč je důležité mít globální ambice, jaký vliv na něj mělo dětství v USA a co znamená fair play v byznysu.

Jak přemýšlí o stresu a riziku v podnikání? Co se naučil od Daniela Křetínského a dalších investorů? Proč používá osobnostní testy v řízení týmů? Jak se pozná, že je čas firmu prodat? A co je podle něj úkolem dobrého foundera? Poslechněte si celý rozhovor v novém podcastu Michala Ptáčka, zakladatele CzechCrunche, kam si zve inspirativní lidi ze svého okolí, kteří posouvají Česko dopředu.

Terezie Täubelová: Podnikání s třemi dětmi, Amerika vs. Česko, budování značky a Afghánistán

Hostkou nové epizody podcastu Michala Ptáčka je Terezie Täubelová, zakladatelka značky prémiového ložního prádla Marieli, která vyrábí povlečení, přikrývky z husího peří a další produkty pro kvalitní spánek. V rozhovoru jsme se bavili o tom, jak ji formoval život v Americe, studium na Kolumbijské univerzitě i práce v Afghánistánu a proč se nakonec rozhodla místo diplomacie vybudovat vlastní značku.

Terezie Täubelová dále v rozhovoru popsala, jaké to je podnikat a zároveň vychovávat tři děti, proč je pro ženy těžké skloubit byznys s rodinou i s jakými stereotypy se ženy v podnikání ještě stále potýkají. Ale taky to, proč je česká střední třída ve výsledku bohatší než ta americká, co se můžeme od Američanů naučit (a oni od nás) nebo proč je v podnikání klíčové naučit se říkat ne.

Poslechněte si celý rozhovor v novém lifestylovém podcastu Michala Ptáčka s inspirativními lidmi z Česka i ze světa.

Bydlení, Trump, surf a práce pro OpenAI: US speciál s Tomem Krchou, Pavlem Kacerlem a Jakubem Zegzulkou

Jak se žije a pracuje v Kalifornii? V čem spočívají ty největší rozdíly mezi Českem a Amerikou? Jaké jsou typy víz, se kterými se v USA pracuje? A jak se Tom Krcha, Pavel Kacerle a Jakub Zegzulka dívají na podnikání v USA, umělou inteligenci, vibe coding nebo na aktuální politickou situaci?

Další díl podcastu zakladatele CzechCrunche Michala Ptáčka vám přinášíme z amerického San Diega, konkrétně surfařské mekky Encinitas. Michal si povídal s internetovým podnikatelem a startupistou Tomem Krchou, který v San Diegu žije a za sebou má na svůj věk bohatou a úspěšnou kariéru v technologiích (Adobe nebo vlastní startup Alter prodaný Googlu). Dalšími hosty byli Pavel Kacerle, který mezi Amerikou a Českem dlouhodobě pendluje a aktuálně stojí například za mobilní hrou Live Penalty, a mladý talent Jakub Zegzulka, který působil na pozici designéra v Metě a Applu a aktuálně nastoupil na stáž do OpenAI, jež stojí za nástrojem ChatGPT.

Ještě nikdy jsem se tam nenudila, říká jediná žena-operátorka o práci v Temelíně

Třetí hostkou podcastu zakladatele CzechCrunche Michala Ptáčka byla jaderná inženýrka Adéla Chalupová, která je první a jedinou ženou působící na pozici operátorky v jaderné elektrárně Temelín. I přesto, že je podle Chalupové na základních školách zájem o přírodní vědy mezi dětmi vyrovnaný, na vysokoškolských technických oborech pak ale převládají muži. „Věřím, že se to mění. Na letní stáži, kterou ČEZ pořádá v Temelíně a Dukovanech, těch dívek přibývá. Loni se jich hlásilo snad 50 procent,“ tvrdí operátorka a „jaderná influencerka“.

Proč se Adéla Chalupová dříve viděla spíše s kufříkem na letišti než v Temelíně? Jak náročný výcvik a psychotesty musela podstoupit, aby mohla tuto práci vykonávat? Jak se dívá na přístup a uplatnění generace Z v technických oborech? A proč nejraději tráví své dovolené v asijských zemích?

Poslechněte si celý rozhovor v novém lifestylovém podcastu Michala Ptáčka s inspirativními lidmi z Česka i ze světa.

Lubo Smid: Začátky STRV, work-life balance, cukrovka ve třiceti i návštěva Bryana Johnsona

Zakladatel CzechCrunche Michal Ptáček ve svém novém podcastu zpovídá majitele STRV Luba Smida. Otevřeně spolu probírají detaily stoprocentního odkupu firmy, diagnostikovanou cukrovku ve třiceti letech, život v Praze vs. LA nebo osobní setkání s Arnoldem Schwarzeneggerem a Bryanem Johnsonem. Jak kompletně změnil životní styl v posledních letech? Jak se liší jeho průměrný den v Česku a v USA? Jak prožíval ztrátu poloviny byznysu během covidu? A co považuje za klíčové vlastnosti pro úspěch?

Poslechněte si celý rozhovor v novém lifestylovém podcastu Michala Ptáčka s inspirativními lidmi z Česka i ze světa.

Michal Ptáček Podcast logo
Michal Ptáček

Michal Ptáček • tvůrce podcastu Michal Ptáček Podcast