Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Bohempia

Udržitelný
byznys roku ‘21

Partneři
speciálu
Nano energies Soulmates Ventures

Bohempia

Výrobce konopné módy

Vznik firmy
2015
Obrat za 2020
20 milionů Kč
Web
bohempia.com

Proč se dostala firma do výběru?

Česká značka Bohempia se soustředí na výrobu bot, oblečení a dalších doplňků z technického konopí, a přispívá tak k trendu rozvoje udržitelné módy. Z původního zaměření na tenisky se firma rozšířila i o kuchyňské doplňky, boty z PET lahví, ale i o spodní prádlo, trika či kalhoty. V loňském roce už v obratu překonala hranici 20 milionů korun se 45procentním meziročním růstem, který firma zaznamenala navzdory zavřeným kamenným obchodům, dařilo se ji zejména na internetu.

Loňský rok přitom Bohempia, kterou v roce 2015 založil textilní inženýr Tomáš Rohal po letech zkoumání možného využití a výhod technického konopí, využila také k plánované zahraniční expanzi a začala spolupracovat se dvěma zahraničními partnery, kteří spustili své vlastní e-shopy. První e-shop se otevřel v USA, druhý včetně kamenné prodejny v Japonsku.

Podle vyjádření firma pokračuje v zahraniční expanzi dál, protože dlouhodobě sleduje, že poptávka po konopné módě celosvětově roste. Aktuálně se Bohempia zaměřila na Slovensko, kde rovněž spustila e-shop a rozhlížíme se po dalších evropských trzích.

Vyhledávání