Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Cyrkl

Udržitelný
byznys roku ‘21

Partneři
speciálu
Nano energies Soulmates Ventures

Cyrkl

Digitální odpadové tržiště

Vznik firmy
2018
Obrat za 2020
2,5 milionu Kč
Web
www.cyrkl.com

Proč se dostala firma do výběru?

Odpady řeší každá firma a oblasti věnují více pozornosti než dříve, i proto digitální odpadové tržiště Cyrkl zažívá ohromný růst. Za loňský rok činil jeho meziroční skok 750 procent na 2,5 milionu korun s letošním plánem vyrůst na 12 milionů. Nakopnutí Cyrklu v minulém roce přišlo i v podobě pětimilionové injekce od fondu Tilia Impact Ventures.

K letošnímu únoru přes Cyrkl prošlo 52,5 tisíce tun prodaného materiálu, což zároveň znamená úsporu zhruba 155 tisíc tun oxidu uhličitého, čímž napomáhá k lepší udržitelnosti. Jde o hrubé odhady, protože správně by bylo nutné odečíst materiály, které by se zrecyklovaly i bez pomoci Cyrklu.

Digitální odpadové tržiště založil na podzim roku 2018 Cyril Klepek, bývalý manažer inovací v Raiffeisenbank, s vizí, že to, co je pro někoho odpad, může být pro jiného cenný materiál. Dnes zaměstnávají šestnáct lidí, mají pobočky na Slovensku, v Polsku, Německu, Rakousku a Švýcarsku, tržiště je přitom největší ve střední Evropě a podle Klepka možná i v celé Evropě.

Vyhledávání