Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

REkrabička

Udržitelný
byznys roku ‘21

Partneři
speciálu
Nano energies Soulmates Ventures

REkrabička

Ekologické obaly na jídlo

Vznik firmy
2019
Obrat za 2020
3 miliony Kč
Web
www.rekrabicka.cz

Proč se dostala firma do výběru?

Jídlo s sebou bez výčitek a ekologicky – takové je hlavní poslání společnosti REkrabička, která v tuzemsku vyrábí ekologické obaly na jídlo, a to ze stoprocentně recyklovatelného materiálu a tzv. BPA free. Jedna krabička přitom dokáže ušetřit až 400 jednorázových obalů, a jen v rámci České republiky tak firma ušetřila deset tun odpadu z jednorázových plastů – z toho čtyři tuny loni a šest tun jen v prvním čtvrtletí letošního roku, což ukazuje na její růst.

Partnerská síť REkrabičky, za níž stojí Ondřej Širočka, vyrostla už z dvaceti na téměř 300 podniků, přičemž se dále rychle rozšiřuje, a pod záštitou partnerských projektů se tyto obaly používají již také v zahraničí, konkrétně desítky tisíc kusů v Německu nebo Velké Británii. V letošním plánu je i další expanze do zemí i do dalších segmentů, jako jsou festivaly či supermarkety.

Tím se firma ovšem nezastavuje, aktuálně na trh uvádí nový typ obalu na polévku, ve vývoji je také krabička na burger. K tomu se REkrabička aktivně zabývá digitalizací své služby, kterou vidí jako budoucnost segmentu s vratnými obaly obecně, a zároveň dále zkoumá nové materiály, které by mohly zvýšit odolnost produktů s co největším podílem recyklované složky.

Načítám vyhledávání...