esop-jak-sepodelit-o-uspech_event

lis7

Akce proběhla

ESOP: Jak se podělit o úspěch

Startupy se mohou stát tahounem české ekonomiky. K tomu ale potřebují přitáhnout špičkové lidi a jedním ze způsobů, jak to můžou udělat, jsou zaměstnanecké akcie známé jako ESOP – Employee Stock Option Plan. Jenže v Česku legislativu k němu chybí. S jeho zavedením země otálí a alternativy se mnohdy vůbec nevyplatí. Co to způsobuje a jak problém startupy vlastně řeší? A blíží se světlo na konci tunelu?

Akce proběhla

Úterý 7. listopadu.od 17:30 do 20:00

Spojka Events KarlínPernerova 35, Praha, 18600

O eventu

Na eventu se pobavíme a přineseme know-how zástupců menších i velkých startupů, investorů, právníků a dalších odborníků, kteří přímo řešili nebo řeší nastavování programů zaměstnaneckých akcií ve firmě.

Co nás čeká?

 • Jak nastavit ESOP? Česká legislativa pojem zaměstnaneckých akcií nezná. Startupy proto musí hledat kličky a vybrat si z forem, které se pohybují v mezích zákona a zároveň jsou výhodné pro firmu i zaměstnance. Které to jsou a jak se v nich orientovat?
 • Kde se inspirovat? Jaké jsou zkušenosti zástupců startupů, investorů, právníků a dalších expertů s reálným nastavením zaměstnaneckých akcií u nás? Čemu se vyvarovat, aby startup kvůli ESOPu zbytečně netrpěl při vyjednávání s investory či kupci při exitu?
 • Jak to funguje v zahraničí? Zaměstnanecké akcie jsou součástí legislativy mnoha různých zemí, letos se k nim přidalo i Slovensko. Jaké jsou ty nejlepší postupy? Kdy a kde se firmě vyplatí založit entitu v zahraničí, aby ESOP fungoval co nejlépe?
 • Co nepřítomnost ESOPu znamená pro české startupy a pro českou ekonomiku? Začínající firmy jsou zcela závislé na talentu vlastních lidí, ale nejsou schopny je zaplatit penězi. To, co plat ve světě nahrazuje, je právě podíl na společnosti ve formě ESOPu. Co ale způsobuje, když takový nástroj v Česku chybí? Kam až společnosti musejí zajít, aby ho nahradily? A ano, pro některé to znamená i přesídlení do zahraničí.
 • Něco se chystá. Jak daleko je ESOP od legislativního schválení? Aktuální novelu přijde představit vrchní ředitel sekce daně a cla z ministerstva financí Stanislav Kouba a vyvrátí některé mýty, které o ní kolují.

Pro koho je event?

 • Zakladatele startupů, kteří ESOP ve firmě plánují zavést, nebo jej mají zavedený a hledají inspiraci, jak program rozvíjet dále.
 • Zástupce startupů i klasických společností z oddělení financí, procesů či HR, kteří mají na starosti oblasti související s ESOPem a širšími benefity a motivací.
 • Zástupce státní správy, kteří se chtějí dozvědět o tom, jaké reálné problémy startupy, investoři i právníci v souvislosti s problematikou ESOPů řeší a zajímá je, jak by stát mohl pomoci mladým inovativním firmám.

Co si odnesete?

 • Přímé zkušenosti od zakladatelů a řídících lidí českých startupů, investorů i právníků s tím, jaké formy ESOPu a za jakých situací se jim nejvíc vyplatily.
 • Inspiraci a know-how pro nastavení ESOPů, možná vylepšení i další pohledy na to, jak se zaměstnaneckými akciemi pracovat.
 • Odpovědi od spíkrů a dalších účastníků eventu z osobních rozhovorů během neformálního networkingu, který se koná po skončení panelových diskusí a přednášek.

Přečtěte si související články:

Zobrazit více

Skrýt

Fotogalerie

Místo konání

Partneři

Akce proběhla

Úterý 7. listopadu.od 17:30 do 20:00

Spojka Events KarlínPernerova 35, Praha, 18600