Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Inovace v korporacích 2020

Oslovili jsme největší tuzemské firmy, abychom v nich našli nejzajímavější inovativní projekty, divize či investice, které se objevily v České republice v průběhu roku 2020. Chceme ukázat, že zajímavé a disruptivní nápady nevznikají jen ve startupech a mladých firmách, a inspirovat tak další větší firmy i jejich zaměstnance.

Inovace v oblasti

Česká spořitelna

Inovace v oblasti
Školení zaměstnanců ve virtuální realitě
Inovace v oblasti
Interní procesy, technologie
Web projektu
www.csas.cz

Proč zrovna tento projekt?

Přibližně od poloviny loňského roku začala Česká spořitelna školit své zaměstnance ve virtuální realitě. Různé scénáře s pracovními postupy při práci s hotovostí na pobočce navrhli sami školitelé banky a zaměřili se přitom zejména na postupy, které se hůře popisují tradiční cestou psaných instrukcí a je tak těžší se je naučit. VR aplikace tak má zaměstnancům k efektivnější výuce pomoci interaktivním přístupem „slyším, vidím, dotknu se“ včetně testovacích modulů, kde si zaměstnanci mohou ověřit, do jaké míry si nacvičené procesy osvojili.

Samotné virtuální prostředí je výsledkem několika týmů uvnitř České spořitelny a technologické společnosti Cleverlance. Od zavedení VR technologie do procesu školení banka očekává zejména zefektivnění a snížení nákladů. Aplikace doplňuje úvodní školení s lektorem, po jeho absolvování si pracovník banky může kdykoliv pomocí VR headsetu jednotlivé moduly sám zopakovat. Do budoucna Česká spořitelna plánuje zavést formát vzdáleného školení, kdy se zaměstnanec nebude muset ani osobně setkávat se školitelem. Pokud se VR školení osvědčí, banka jej chce rozšířit i do dalších oblastí vzdělávání.

Načítám vyhledávání...