Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Inovace v korporacích 2020

Oslovili jsme největší tuzemské firmy, abychom v nich našli nejzajímavější inovativní projekty, divize či investice, které se objevily v České republice v průběhu roku 2020. Chceme ukázat, že zajímavé a disruptivní nápady nevznikají jen ve startupech a mladých firmách, a inspirovat tak další větší firmy i jejich zaměstnance.

Inovace v oblasti

ČEZ ESCO

Inovace v oblasti
Fotovoltaika za korunu
Inovace v oblasti
Ekologie, udržitelnost
Web projektu
www.cezesco.cz

Proč zrovna tento projekt?

V Česku roste zájem o ekologii a ČEZ tak zaznamenává nárůst poptávky po střešních fotovoltacikých elektrárnách (FVE). Většinu zákazníků ve firemním a veřejném sektoru však odrazují vysoké investiční náklady, bez dotace se doba jejich návratnosti často prodlouží na více než 15 let. S řešením problému přišel ČEZ ESCO, který odstraňuje největší bariéry ve formě počátečních investic, delší doby návratnosti, administrativy a samotného provozu vlastní elektrárny.

Fotovoltaickou elektrárnu postaví ČEZ ESCO v areálu zákazníka, provozuje ji a vyřídí veškerou administrativu a dotace. O FVE se dlouhodobě stará a bere na sebe všechna technická rizika a administrativu spojenou s provozem. Zákazníkům tak přechod na elektřinu z obnovitelných zdrojů výrazně zjednodušuje. Zákazník, ať už ve formě města nebo podniku, tak nemá žádné investiční náklady. Ty na sebe bere právě ČEZ ESCO výměnou za kontrakt na odběr elektřiny a investice se splácí v cenách elektřiny, které jsou typicky stejné nebo nižší než v případě klasického odběru ze sítě, protože z nich odpadají síťové poplatky. I když jde ze strany ČEZ ESCO o formu akvizice nových zákazníků, inovativním způsobem řeší velkou bariéru rozšíření ekologických zdrojů elektřiny.

Načítám vyhledávání...