Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Inovace v korporacích 2020

Oslovili jsme největší tuzemské firmy, abychom v nich našli nejzajímavější inovativní projekty, divize či investice, které se objevily v České republice v průběhu roku 2020. Chceme ukázat, že zajímavé a disruptivní nápady nevznikají jen ve startupech a mladých firmách, a inspirovat tak další větší firmy i jejich zaměstnance.

Inovace v oblasti

O2 Czech Republic

Inovace v oblasti
Biatlon na prodejnách O2
Inovace v oblasti
Interní procesy, zaměstnanost

Proč zrovna tento projekt?

Telekomunikační operátor O2 během nouzového stavu realizoval inovativní změnu svého interního fungování, kdy se jeho prodejny staly mimo jiné jedním z největších call center v Česku. Princip tzv. „biatlonu na prodejnách“ spojil fyzickou obsluhu a call centra do jednoho, čímž se zvýšila kvalita obsluhy zákazníků, kteří nemohli své potřeby a problémy řešit tak, jak byli zvyklí před vypuknutím pandemie, tedy v kamenných pobočkách.

Díky rychlému a inovativnímu přístupu v oblasti omnichannelu O2 nemuselo přistupovat k omezování počtu pracovních míst. Pokud dnes zákazník volá na zákaznickou linku, pravděpodobně se dovolá právě na některou z téměř 160 prodejen. Přidanou hodnotou pro volající zákazníky je tak téměř nulová doba čekání na spojení hovoru s operátorem. Díky „biatlonu“ jsou tak služby operátora ještě více dostupnější přes nové digitální kanály.

Načítám vyhledávání...