Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Inovace v korporacích 2020

Oslovili jsme největší tuzemské firmy, abychom v nich našli nejzajímavější inovativní projekty, divize či investice, které se objevily v České republice v průběhu roku 2020. Chceme ukázat, že zajímavé a disruptivní nápady nevznikají jen ve startupech a mladých firmách, a inspirovat tak další větší firmy i jejich zaměstnance.

Inovace v oblasti

Škoda Auto DigiLab

Inovace v oblasti
Sound Analyser
Inovace v oblasti
Technologie
Web projektu
skodaautodigilab.com

Proč zrovna tento projekt?

Rychlá a precizní identifikace potřeby servisní údržby pomocí umělé inteligence. Takovým způsobem lze popsat aplikaci Sound Analyser automobilky Škoda Auto, jež porovná nahraný zvuk auta s již dostupnými akustickými vzory a v případě nesrovnalostí dokáže pomocí algoritmů zjistit, čím jsou způsobeny i jak je napravit. Sound Analyser přispívá ke zvyšování efektivity v oblasti servisu, ke zkracování doby, kterou vůz stráví v dílně, a k vyšší spokojenosti zákazníků.

Aplikace využívá různé specifické parametry a analyzuje profil využití příslušného osobního vozu. Sound Analyser tak usnadňuje precizní diagnostiku servisním technikům, kterým pro využití aplikace postačí běžný chytrý telefon nebo tablet. Použití je pro uživatele intuitivní, zvuk vozu se nahraje pomocí aplikace přímo do telefonu. Technologie dokáže rozpoznat deset vzorů s přesností přes 90 procent. Jedná se přitom o konstrukční celky jako systém řízení, kompresor klimatizace nebo dvouspojkovou převodovku (DSG). V současnosti se aplikace trénuje na rozpoznání dalších akustických vzorů.

Více o projektu si můžete přečíst zde.

Načítám vyhledávání...