weekly

Weekly

CC Weekly: TikTok hlásí 1,5 milionu českých uživatelů, Pale Fire Capital vydá dluhopisy a Slack mimo provoz

Podporuje Týden inovací

? Rozcestník na všechna témata dnešního CC Weekly najdete zde. ?

Sociální síť TikTok je stále oblíbenější a nabírá na trakci. Teď zaznamenala v krátkém časovém úseku dva milníky v počtu uživatelů, a to jak ve světě, tak v Česku. Povídáme si o tom s Davidem Ducem ze serveru Tiktokuj.cz. Mezitím oznámili čeští investoři z fondu Pale Fire Capital, že se otevírají trhu a vydávají dluhopisy. A komunikační platforma Slack zažila velký výpadek. To vše v novém CC Weekly, kde shrnujeme novinky uplynulého týdne v lifestylu, byznysu a technologiích.

Epizody 143 epizod

Tesla versus všichni. Firmu Elona Muska dotahují dravé čínské automobilky

Tesla dlouhá léta platí za etalon ve světě elektromobility. Ve své nejnovější účetní závěrce napsala, že meziročně se její obrat v druhém kvartálu zvýšil o 47 procent a je výrazně profitabilní. Zároveň ale přibývá negativních signálů. Kvůli konkurenci a cenovým válkám automobilka Elona Muska obětuje část marží a navíc už pátý kvartál za sebou vyrábí auta na sklad. Na paty jí šlapou rychle rostoucí automobilky z Číny, které se derou i do Evropy. Hrozí Tesle problémy? Odpovíme Odpovíme s odborníkem společnosti EY pro automobilový sektor Petrem Knapem.

Je vedro, ale o to tolik nejde. Klima může způsobit i změny ve společnosti

Ať už se v těchto dnech podíváte na jakékoliv místo na severní polokouli, trend je jasný – je horko. Rok od roku větší. Čím více ale věnujeme pozornost teplotním rekordům, tím nám možná všem unikají důsledky klimatických změn, které nejsou na první pohled patrné. Dějí se totiž postupně, plíživě a především se netýkají jen počasí. Jak budoucí vývoj klimatu ovlivní produktivitu, potravinovou soběstačnost nebo společnost? Odpovíme se Zuzanou Harmáčkovou, která zkoumá scénáře budoucího vývoje a cesty k udržitelnosti na Ústavu výzkumu globální změny AV ČR.

Když ne Twitter, tak Threads. Zuckerberg spouští novou síť, útočí na Muska

„Myslím, že by měla existovat aplikace na veřejnou diskuzi, která bude mít více než jednu miliardu uživatelů. Twitter měl šanci, ale selhal. Nám se to snad podaří.“ Těmito slovy komentoval zakladatel společnosti Meta Mark Zuckerberg spuštění nové sociální sítě Threads. Stane se dalším veleúspěšným projektem Mety podobně jako Facebook, nebo spíš zapadne jako Clubhouse? Odpovíme se šéfredaktorem serveru Lupa.cz Davidem Slížkem.

Investoři prahnou po umělé inteligenci. Těží z toho i český Resistant AI

Startupoví investoři jsou v posledním roce opatrnější než kdy dříve. Podnikatelům nestačí vize a nápad – stále větší tlak je na tvrdá data. Jenže některé obory naopak zažívají boom a peníze do nich proudí, nejistotě navzdory. Třeba umělá inteligence a konkrétně pak český Resistant AI, který pomáhá bankám a pojišťovnám odhalovat podvody. Ten tento týden oznámil, že nabral další stovky milionů korun. Jaké to je si o ně říct v době, kdy se startupy v penězích netopí? Odpovíme s jeho spoluzakladatelem Martinem Rehákem.

PPF je při chuti. Má zájem o Zásilkovnu a chce posílit na západě Evropy

Jsou tomu už více než dva roky, co na Aljašce tragicky zemřel zakladatel a majoritní vlastník PPF Petr Kellner. Vedení investiční skupiny po něm převzal Jiří Šmejc – a tento týden se poprvé setkal s novináři, aby poodhalil, kam pod jeho vedením PPF směřuje. Proč otáčí kurz z východu na západ? A jak chce posílit na domácím trhu? Odpovíme s Jaroslavem Krejčím, novinářem deníku E15.

weekly
V podcastu Weekly v několika minutách shrnujeme nejzásadnější novinky ze společnosti, byznysu, lifestylu a technologií z uplynulého týdne. Hlavní téma týdne rozebíráme s hostem v krátkém rozhovoru. Moderuje Jiří Svoboda.
Jiří Svoboda

Jiří Svoboda • tvůrce podcastu Weekly