cc25_podcast_iva-peter

Startupový svět v Česku

Chodil jsem za investory a nemohl nikoho přesvědčit, říká Richard Valtr z Mews

Jako startup už jsou prý trochu přestárlí – přesto fungují ukázkově. Mews je mozkem hotelů a globálně obsluhuje přes 360 tisíc lůžek. Firma v investicích nabrala miliardy, a ta poslední je jedna z největších směřovaných českým zakladatelům vůbec. Hodnota společnosti se pohybuje těsně pod hranicí miliardy dolarů. Jaké to je, začít ve střední Evropě budovat světový byznys? A jak teď úspěšný startupista vidí mladé firmy a jejich vývoj v Česku? Epizody 3 epizody

Že devět z deseti startupů nepřežije? Nevadí, ten desátý nám to vynahradí, říká Vojta Roček z Presto Ventures

Sám vybudoval zajímavou firmu, prodal ji, a teď pomáhá budovat ostatním jejich vlastní projekty. Vojta Roček z Presto Ventures je jeden z těch, kdo hodnotí, do kterých startupů by měly jít peníze investorů. Tedy které mají největší šanci přežít na trhu a ovládnout ho nebo mnohdy rovnou třeba nastolit úplně nové téma v oboru. Jaký je pohled investora na startupy v Česku? A co si myslí o prostředí, které tu mají?

cc25_podcast_iva-peter
Znáte české startupy, které se vyplatí sledovat? Iva Brejlová a Peter Brejčák ano. Pozorují velmi detailně a dlouhodobě českou startupovou scénu a sbírají unikátní data, díky kterým vytvořili seznam 25 startupů, které už teď utváří budoucnost. V jejich podcastu si můžete poslechnout, jak seznam tvořili, nebo insiderské rozhovory s investory či startupisty.
Iva Brejlová & Peter Brejčák

Iva Brejlová & Peter Brejčák • tvůrce podcastu Startupový svět v Česku