weekly

Weekly

CzechCrunch Weekly #3 – Tesla za půl milionu, zakladatel Spotify dá do startupů miliardu a online supermarket COOPu

Podcast CzechCrunch Weekly od magazínu CzechCrunch vás v několika minutách provede nejzásadnějšími událostmi posledního týdne ze světa byznysu, lifestyle, startupů i technologií. O všech tématech se dočtete více na ccweekly.cz.

Epizody 119 epizod

Zuckerberg úspěšně zahlazuje problémy. Akcie Mety se zotavují po dlouhém poklesu

🔲 Rozcestník na témata najdete zde. 🔲

Meta v posledních měsících nezažívala lehké období. Její akcie se od srpna do konce roku 2022 propadly o téměř 70 procent a musela propustit jedenáct tisíc zaměstnanců. Jak se firmě skutečně daří? Odpovíme s analytikem společnosti XTB Tomášem Vrankou. Výsledky za minulý rok mezitím ohlásily Rohlík i Zásilkovna.

5. února 2023 • 17 min

Ruzyňské ranveje se po covidu probouzí. Chystá se i více letů na východ

🔲 Rozcestník na témata najdete zde. 🔲

Covidová léta znamenala pro letecký průmysl těžkou zkoušku, loňský rok byl naopak první, kdy mohlo i pražské letiště otestovat svou kondici. Jaké nové přímé lety z Prahy budou létat? Odpovíme s tamním výkonným ředitelem rozvoje leteckého obchodu Jiřím Vyskočem. Microsoft mezitím poslal další peníze do OpenAI a Justin Bieber prodal práva na své písně.

29. ledna 2023 • 16 min

Danuši Nerudové TikTok pomohl, teď je na něm virální hvězdou Petr Pavel

🔲 Rozcestník na témata najdete zde. 🔲

TikTok byl mezi sociálními sítěmi ještě nedávno trochu otloukánkem, jenže to je teď historie – dnes sehrává důležitou roli v celospolečenském dění. Zajímají se o něj i čeští prezidentští kandidáti. Kdo z nich má na TikToku převahu? Odpovíme s Filipem Zelenkou z deníku E15. Nového šéfa mezitím získala česká Digitální a informační agentura.

22. ledna 2023 • 17 min

Český esport na rozcestí. Loni masivně rostl, teď ale eSuba začíná šetřit

Esporty zažívaly v Česku zlatý věk, teď ale dost možná šlapou na brzdu. Organizace eSuba udělala razantní krok, kdy oznámila prodej celé své sestavy v CS:GO. Co jí k tomu vedlo? Odpovíme s Michalem Kabele, esportovým komentátorem. Novou významnou investici mezitím uzavřely J&T a online supermarket Košík.cz.

15. ledna 2023 • 16 min

S neustálým růstem je konec. Obraty českých e-shopů loni poprvé klesly

Léta jsme byli zvyklí, že Česko je velmoc na poli e-commerce. Začalo to elektronikou, ale na internet se postupně přesunuly i produkty, které bychom tam sotva před pár lety čekali. Covid nasadil celému trendu korunku a české e-shopy závratně rostly. Jenže rok 2022 znamenal přelom.

8. ledna 2023 • 16 min

weekly
V podcastu Weekly v několika minutách shrnujeme nejzásadnější novinky ze společnosti, byznysu, lifestylu a technologií z uplynulého týdne. Hlavní téma týdne rozebíráme s hostem v krátkém rozhovoru. Moderuje Jiří Svoboda. Návrhy na témata nebo zpětnou vazbu mu můžete napsat na jiri@cc.cz.
Jiří Svoboda

Jiří Svoboda • tvůrce podcastu Weekly