Money Maker Podcast

Money Maker

Dušan Šenkypl: Otřásáme Grouponen. Věříme, že ho otočíme jako Aukro, ale bude na konci pár nul navíc

Podporuje Groupon

Unikátní byznysový příběh z České republiky píší investoři kolem Dušana Šenkypla z Pale Fire Capital. Rozhodli se investovat několik miliard do kdysi slavného amerického slevového portálu Groupon, kterému v posledních letech došel dech a propadly se mu tržby i jeho hodnota na burze. Čeští investoři v tom ale spatřili příležitost, koupili za velký balík peněz jeho akcie, stali se největšími akcionáři Grouponu a nakonec se rozhodli, že převezmou jeho řízení. Dušan Šenkypl dnes velkou americkou firmu vede z pozice výkonného ředitele a v podcastu mluví o tom, jak s kolegy usilovně pracují na tom, aby Grouponu vrátili zašlou slávu.

Chcete se také přidat do výzvy, kterou Češi v Grouponu přijali? Podívejte se na volná místa na groupon.cc.cz.

Epizody 90 epizod

„Přijímal jsem do J&T Křetínského.“ Sjezdovkový král Igor Rattaj o J&T Bance i horách bez sněhu

Nejúspěšnější a nejbohatší podnikatelé obyčejně nemají v lásce pozornost. Přijdou na párty, ale radši bez kamer a fotoaparátů. Igor Rattaj, zakladatel a spolumajitel skupiny Tatry Mountain Resorts, ale není typický byznysmen – a tak ve volném čase hraje ve filmech. V našem podcastu se rozpovídal i o tom, jak se dělá byznys ve Špindlerově Mlýně, kde jeho firma spravuje lyžařský areál, mluvil o budoucnosti lyžování, ale také o finanční skupině J&T, ze které vzešel a ke které má nadále blízko. Ostatně pro jejího šéfa Patrika Tkáče rozjížděl v Praze J&T Banku a také v ní kdysi zaměstnal jednoho nadějného právníka jménem Daniel Křetínský…

Poslechněte si celý rozhovor a přidejte si podcast Money Maker k odběru všude, kde sledujete podcasty!

Máme se bát? OpenAI už generuje i video. Jedno je jasné: umělou inteligenci nejde zastavit

Čeští miliardáři dál pomáhají Ukrajině, umělá inteligence se rychle rozvíjí (a některé firmy díky tomu rychle bohatnou) a buzzwordem roku je dlouhověkost. To jsou hlavní témata aktuálního vydání Money Maker Reportu. Největší haló v posledním týdnu opět způsobilo OpenAI, jehož umělá inteligence Sora už začala generovat i dokonale vypadající video. „Klíčové je, že už to nejde zastavit. Umělá inteligence tady je a bude a je třeba se s ní nějak popasovat,“ říká Ondřej Holzman v podcastu Money Maker Report, kde s Lubošem Krečem probírají to nejzásadnější, co se poslední dny událo ve světě technologií a byznysu.

Poslechněte si celý Report!

Nemovitosti, kliky a povlečení. Slávisté Ivo Ulich a Marcel Gecov o životě a byznysu po fotbalu

Příběhů o tom, jak bývalí profesionální sportovci pohořeli ve své byznysové dráze, je v médiích víc než dost. Ivo Ulich a Marcel Gecov ale ukazují pravý opak – jejich život po fotbalové kariéře je stejně úspěšný jako ten v dresu. Oba prošli pražskou Slavií, českou reprezentací i zahraničními kluby a dnes jsou z nich podnikatelé, kteří dávají práci desítkám lidí. Ulich je spolumajitelem společnosti M&T 1997, která vyrábí domovní kliky, s nimiž otvírají dveře nejbohatší lidé Česka, a je také investorem do nemovitostí. Reality přitahují i Gecova – věnuje se developmentu, staví rehabilitační kliniku, navíc mu patří značka českých lůžkovin Lejaan. Jak těžké pro ně bylo ukončit kariéru? Přitahoval je byznys vždycky? Sledují ještě fotbal? A co jim sport dal do podnikatelské dráhy? Poslechněte si celý rozhovor v podcastu.

Lidský mozek, auta i sociální sítě. Neovládá toho Elon Musk až moc?

Propouštění v big tech i další plány Elona Muska. To jsou hlavní témata aktuálního vydání Money Maker Reportu. Od začátku roku v podstatě neuplyne týden, aby z USA nepřišla zpráva, že některá z velkých technologických společností propustí stovky nebo rovnou tisíce lidí. Škrty už ohlásil Microsoft, Google, Salesforce či Amazon. „Je to vždy dobrá zpráva pro jejich investory,“ říká Luboš Kreč v rychlém přehledu Money Maker Report, kde s Ondřejem Holzmanem probírají to nejzásadnější, co se poslední týden událo ve světě technologií a byznysu. V debatě došlo i na české podniky jako Kiwi.com nebo Productboard, které se také loučí se stovkami zaměstnanců. V druhé části podcastu pak přišla řeč na Elona Muska – soud ve státě Delaware jej totiž připravil, aspoň zatím, o akcie Tesly za rekordních 56 miliard dolarů. Co to znamená pro něj i pro další byznysové titány? Poslechněte si celý Money Maker Report!

Nezapomeňte si podcast Money Maker přidat k odběru. Kromě Reportu v něm každý druhý týden najdete rozhovor s lidmi, kteří ví, jak se tvoří hodnoty – a peníze.

A přijďte i na naši byznysovou a investiční konferenci Money Maker, která se uskuteční 6. a 7. října 2024. Lístky jsou už v prodeji.

V Rusku chtěl chránit ropovody. Teď jeho drony pomáhají bránit Ukrajinu a z něj je nový český miliardář

V 90. letech začal v Česku podnikat v online médiích. Svůj byznys úspěšně prodal a vydal se do Ruska, kde se mu opět povedlo uspět v mediálním světě. Pak ale přišla touha zkusit něco nového. Zamiloval se do létání a zaujalo ho, jak se monitorují rozsáhlé sítě ropovodů. Rozhodl se změnit obor a v roce 2015 začal vyvíjet bezpilotní letoun. Roky tvrdé práce se pak zúročily po vpádu Ruska na Ukrajinu, kdy začal být o jeho průzkumné drony obrovský zájem. Dnes chrání Ukrajinu, zájem o ně mají vlády z celého světa a z Ladislava Semetkovského je miliardář, protože se jeho firmě Primoco UAV velmi daří také na burze. V podcastu Money Maker teď vypráví svůj příběh.

Pusťte si celý rozhovor!

Money Maker Podcast
CzechCrunch Podcast dostal nový název, podobu i studio – nyní se jmenuje Money Maker! Chcete poznat tvář moderního Česka? Zajímá vás dění v kontextu i nejnovější trendy? V nejotevřenějším podcastu o byznysu dostanete právě to. Ondřej Holzman a Luboš Kreč si do něj zvou přední hosty ze světa podnikání, ekonomiky, technologií i vědeckého pokroku.
Ondřej Holzman & Luboš Kreč

Ondřej Holzman & Luboš Kreč • tvůrce podcastu Money Maker