Akcie SpaceX? Koukáme na ně, asi je koupíme, i když to je nesmysl, říkají Semotan s Kejlou
Světem investic v posledních týdnech hýbala jediná věc: vstup SpaceX na burzu. V podstatě se tomu nedalo vyhnout. Nebo snad ano? „O tom IPO jsme vůbec neuvažovali. Když se na to podíváte čistě analytickým mozkem, je to prostě nesmysl. Teď se ale bude cena korigovat,“ prohlásil v nové epizodě podcastu Money Maker Hedge jeho pravidelný host Filip Kejla ze společnosti Next Wealth. A Michal Semotan ze skupiny J&T jej doplnil: „Člověk si tam kupuje budoucnost.“ A protože ani jeden z nich nechtějí stran budoucnosti nic podcenit, zvažují, že akcii s označením SPCX do svých portfolií přidají.
Řeč ale nebyla jen o společnosti Elona Muska, která už ve valuaci překonala dva biliony dolarů. Došlo také na chystané burzovní premiéry OpenAI a Anthropicu, na propady akcií české zbrojařské skupiny CSG, na vývoj dění kolem polostátního koncernu ČEZ, na automobilky BMW a Ferrari nebo na chytré (a drahé) brýle od tvůrců sociální sítě Snapchat.








