crunch vizuál Čestmír Strakatý

Crunch

Green Deal potřebujeme – a ještě ambicióznější, říká lídryně zelených

„Ze všech stran slyším, že s Green Dealem musíme přibrzdit. To ale zůstaneme pozadu za USA i Čínou. Pokud tohle někdo nevidí, tak nepochopil, o čem dnešní doba je. Pojďme do toho ještě víc. Green Deal je nástroj, který má pomoci přechodu naší ekonomiky a našeho fungování,“ říká Johanna Nejedlová, lídryně Strany zelených do Evropského parlamentu, v podcastu Crunch. Jak by zelení chtěli konkrétně nakopnout evropskou ekonomiku? Čím se liší od kandidátů Pirátů nebo hnutí Stan? A proč si Nejedlová myslí, že ‚Antibabiš‘ už nefunguje? Pusťte si celý rozhovor!

Epizody 29 epizod

Migrační pakt? Alibismus, musíme si vybírat. Twitterovou politiku nedělám, říká Alexandr Vondra

„ODS mohla do Evropského parlamentu kandidovat sama, ale naši vládní partneři o to hodně stáli. Za Niedermayerem stojím. To, že se Česko zdrželo hlasování při potvrzení migračního paktu, je alibismus. Babiš není volební téma, ale soupeř,“ říká europoslanec Alexandr Vondra v podcastu Crunch. Poslechněte si celý rozhovor!

Tereza Salte: Radši zaměstnám mámu na mateřské než Gen Z. Na influencery je tlak, byl to Divoký západ

„Od zaměstnávání matek s malými dětmi nás všichni odrazovali, ale funguje to skvěle. Chci jim dát stejnou šanci, jako jsem měla já, ale příležitostí je pro ně na trhu strašně málo. Práce mi dodávala energii,“ řekla influencerka a podnikatelka Tereza Salte na prvním živém natáčení podcastu Crunch Live. S Čestmírem Strakatým mluvila o svém podnikání, autenticitě a zodpovědnosti influencerů, TikToku nebo focení svých synů na sociální sítě.

Poslechněte si celý rozhovor!

Karel Havlíček: Nejsme protiukrajinští, ale někdy je potřeba přitlačit na pilu

Oko za oko, zub za zub. Vláda a hnutí ANO rozjely přestřelku ohledně podpory Ukrajiny, kterou kritizují marketéři, političtí komentátoři i prezident Petr Pavel. „Musíte vždy vidět to, co bylo předtím. Tato vláda nás častuje, že jsme proruští živlové. My jsme Ukrajinu podpořili takřka ve všem, jasně jsme odsoudili Rusko jako agresora. To, co udělala koalice, je o level horší,“ tvrdí Karel Havlíček, 1. místopředseda ANO. Jak si hnutí Andreje Babiše představuje jednání o míru na Ukrajině? Jak chce dostat peníze do důchodového systému? A podle čeho si ANO hodlá vybírat případné koaliční partnery?

Poslechněte si celý rozhovor v podcastu Crunch.

NobodyListen: Recept na úspěch? Nabít si pusu. Vlastní label znovu nezaložím

Nejúspěšnější český DJ a producent Jakub Strach alias NobodyListen, který má zmapovanou celou lokální rapovou kulturu, byl hostem prvního živého natáčení podcastu Crunch s Čestmírem Strakatým. Mluvil o tom, jak zůstat relevantní v kreativním průmyslu i po několika letech, proč není v Los Angeles, ale v Praze, na co je pyšný nebo proč si myslí, že mytologie kolem Rohonyho má své hranice. Poslechněte si celý rozhovor!

Číst, psát a promptovat. Profesor Pěchouček o tom, co se děti mají učit, aby obstály v éře AI

„Česko má velké štěstí – v oblasti umělé inteligence máme dobré vědce, zajímavé AI startupy i relevantní průmysl – ale všeho je hrozně málo. Politici nejsou ochotní zvednout umělou inteligenci jako téma, zatímco Německo už před lety poslalo dvě miliardy do výzkumu,“ řekl profesor Michal Pěchouček během prvního živého natáčení podcastu Crunch Live. Proč nepodepsal petici Elona Muska? Co vidí jako největší nebezpečí při rozvoji AI? Jak přistupovat k použití umělé inteligence ve školství? A co považuje za největší překvapení posledních let překotného vývoje generativní umělé inteligence? Poslechněte si celý rozhovor!

crunch vizuál Čestmír Strakatý
Chybí Česku vize? Jak se tu žije a jak Česko změnit, aby tu bylo ještě líp? Čestmír Strakatý v podcastu CzechCrunche zpovídá politiky, odborníky a osobnosti, které posouvají naši zemi vpřed.
Čestmír Strakatý

Čestmír Strakatý • tvůrce podcastu Crunch