Podcasty CzechCrunche se shrnutím novinek týdne, ale i o byznysu, životním stylu a podnikatelském úspěchu i neúspěchu s osobnostmi českého byznysu.

Hubert Palán (Productboard) a Richard Valtr (Mews): Jak se z Česka budují miliardové startupy

19. 12. 2019

Partner podcastu: Prusa Research

Dnešními hosty v novém dílu CzechCrunch Podcastu jsou Hubert Palán, zakladatel startupu Productboard, a Richard Valtr, zakladatel startupu Mews. Oba již nabrali od investorů stovky milionů korun a z jejich firem se brzy mohou stát první čeští jednorožci, tedy startupy s hodnotou přesahující miliardu dolarů. V podcastu oba prozrazují, ja se dá z Česka vybudovat miliardová firma, která má globální dopad.Productboard i Mews patří mezi nejlépe zafinancované české startupy.

Hubert Palán spolu s Danielem Hejlem postavil unikátní nástroj pro produktové manažery, který dnes má přes 2 400 zákazníků a patří mezi ně i velké technologické firmy jako Avast, Zendes, Twilio, Unity nebo UiPath. Richard Valtr zase v Mews postavil moderní systém pro kompletní ovládání hotelového provozu, s nímž se chce postavit zavedeným velikánům v oboru, kteří však nestíhají inovovat, a pomalu dobývá celý svět.

V novém dílu CzechCrunch Podcastu oba zakladatelé popisují jaké byly začátky jejich firem, jaký je rozdíl mezi New Yorkem, kde žije Richard Valtr, a Silicon Valley, kde je Hubert Palán, a hovoří také o startupovém ekosystému, nabírání peněz, rychlém růstu a přístupu k nabídkám investorů. Dojde i na to, kolik peněz je za oba fér, pokud jde o vyplácení si mzdy z vlastní rychle rostoucí firmy.