czechcrunch-podcast

CzechCrunch Podcast

Jan Řežáb (Time is Ltd.): Jak šetřit čas a peníze zvýšením produktivity ve firmách

Jan Řežáb začal podnikat už ve svých 13 letech. Vybudoval v Česku jednu z prvních globálních firem na analýzu sociálních sítí Socialbakers, ale jeho největší vášní byla odjakživa efektivita a zlepšování sama sebe i svého okolí. Nyní tak buduje nový startup Time is Ltd, se kterým měří a vylepšuje produktivitu ve firmách a na který získal téměř 80 milionů korun. O tom, jaké to je budovat další globální startup, o osobní produktivitě, efektivitě, zbytečných schůzkách a problémech ve firmách mluví Jan Řežáb v další epizodě CzechCrunch Podcastu.

Podporuje Busyman

Epizody 59 epizod

V krizi jsme byli mnohokrát, ale každá situace má řešení, říká o prodeji startupu Roivenue Pavel Šíma

Rok 2022 přinesl v českém startupovém světě několik zajímavých exitů, tedy prodejů mladých a rychle rostoucích firem do rukou větších mezinárodních hráčů, kteří ocenili jejich inovace. Jeden takový příběh napsal i startup Roivenue, který pomáhá e-shopům zvyšovat efektivitu investic do reklamy, a jeho spoluzakladatel Pavel Šíma v novém díle CzechCrunch Podcastu popisuje, jak se takový prodej firmy peče, co pro zakladatele prodej jeho pracovního dítěte znamená, co bylo na celém procesu nejtěžší a kde udělali s kolegy největší chyby, ze kterých se mohou poučit i ostatní. U poslechu vás vítá šéfredaktor CzechCrunche Ondřej Holzman společně s kolegou Peterem Brejčákem.

7. března 2023 • 1 hod 33 min

Genster jsme nezachránili, ale jeho konec mě posunul. Těším se na nový projekt, říká Michaela Kloudová

Byť jsou to už dva roky, Michaela Kloudová má při vzpomínkách na konec svého módního startupu Genster stále motýlky v břiše. Dnes už mluví převážně o tom, že jí divoká jízda hodně dala a udělala z ní mnohem zkušenější podnikatelku. Když se ale musela předloni v létě de facto přes noc stát nečekaně krizovou manažerkou, byl to šok. „Je to klišé, ale věděla jsem, že mě to opravdu posune dál. Nelituji žádného dne v Gensteru, šla bych do toho znovu,“ říká Michaela Kloudová, která už několik měsíců pracuje na novém projektu, prvním cirkulárním obchoďáku v Česku.

23. listopadu 2022 • 43 min

V další tak obří investiční úspěch jako UiPath jsem už nevěřil. Stavím vlastní startup, říká Andrej Kiska

V mládí se mu dařilo na lyžích, což mu nakonec vyneslo stipendium na americké univerzitě. Když na ní končil, jako finančník zrovna vstupoval do světa, který se po pádu banky Lehman Brothers zásadně měnil. Právě tam přitom Andrej Kiska chvíli před krachem málem nastoupil. Nakonec se rozhodl vrátit do rodného Slovenska a zakotvil v Česku u venture kapitálového fondu Credo Ventures. Během dvanácti let se z něj stal jeden z nejzkušenějších startupových investorů u nás. Před časem však došel k závěru, že větších úspěchů už v této oblasti nedosáhne, a tak se pouští do vlastního byznysu.

10. listopadu 2022 • 1 hod 25 min

Ne každá mladá firma musí být startup. Hledáme ty, které dokáží rychle růst, říkají investoři Kaya VC

K dispozici mají zhruba dvě miliardy korun a hledají v Česku a dalších zemích střední a východní Evropy ty nejnadějnější startupy, které by podpořili a nakopli k dalšímu růstu. Investoři z venture kapitálového fondu Kaya VC se na trhu, dříve pod značkou Enern, pohybují už od roku 2010, a tak rozvoj tuzemského startupového ekosystému sledovali z první ruky. „Když jsme začínali, tak u nás venture kapitálový svět ještě prakticky neexistoval. Dnes už je tu hráčů mnohem více a je tak větší konkurence,“ říká v novém díle CzechCrunch Podcastu generální partner Kaya VC Tomáš Obrtáč.

28. října 2022 • 1 hod 8 min

Andrea Lauren: Procházíme očistnou kúrou. Startupový trh se radikálně zlepšil ve prospěch investorů

Ve světovém finančním centru v Londýně strávila Andrea Lauren více než deset let. Působila v největších bankách jako JPMorgan nebo HSBC a podílela se na akvizicích za stovky miliard korun. Po návratu do Česka stála u vzniku skupiny Roklen, vedla také crowfundingovou platformu Fundlift a o světě financí, investic, jejich zákonitostech a dopadech do ekonomiky toho ví jako málokdo. Ne náhodou si ji proto v roce 2017 do svého týmu vybral internetový podnikatel Jakub Havrlant. Partnerka fondu Rockaway Capital Andrea Lauren hovoří mimo jiné o tom, co nás na trzích ještě čeká a kde vidí největší příležitosti.

6. září 2022 • 1 hod 2 min

czechcrunch-podcast
V podcastu CC Podcast se s nejzajímavějšími osobnostmi české byznysové a startupové scény bavíme nejen o jejich byznysu, ale také životním stylu a podnikatelském úspěchu i neúspěchu. Zajímavé hosty si zvou Ondřej Holzman a Luboš Kreč. Návrhy na témata nebo zpětnou vazbu nám můžete napsat na redakce@cc.cz.
Ondřej Holzman & Luboš Kreč

Ondřej Holzman & Luboš Kreč • tvůrce podcastu CzechCrunch Podcast