Brand Stories vizuál

BrandStories

Majitelé nemusí být na rozvoj svých firem sami. Pomáháme jim, říká Jemelka

Podporuje JPF

V budování firem musí zakladatelé řešit spoustu výzev. S většinou se popasují, ale někdy dojdou do situace, kdy už na její vyřešení sami nestačí. Mohou to být nenadálé finanční trable nebo třeba příliš rychlý růst. A pokud je fungování firmy ohroženo, nemusí být žádná ostuda, když si zavolají na pomoc někoho zvenčí. V novém díle podcastu BrandStories, ve kterém nahlížíme do zákulisí českých firem, o tom hovoří Jiří Jemelka, zakladatel společnosti JPF. Ta se specializuje na pomoc firmám a jejich zakladatelům s udržitelným rozvojem byznysu. Epizodu moderuje Ondřej Holzman.

Epizody 11 epizod

Lidé neřeší, jestli potraviny přivezeme za pár minut nebo hodinu, zajímá je cena, říká šéf Foodory

Trvalo to jen pár měsíců a Dáme jídlo se změnilo a obléklo značku Foodora. Pod ní se společnost Delivery Hero rozhodla sjednotit všech sedm evropských trhů, na kterých působí. „Znalost značky Foodora byla za čtyři měsíce zpět na úrovni, kterou Dáme jídlo budovalo deset let,“ říká Adam Kolesa, šéf české pobočky společnosti Foodora. Jeho firmě se zároveň podařilo nastartovat růst tržeb a prioritou je zlepšování zákaznické zkušenosti – z rozvozů jídel se tak stávají obchodní domy na kolečkách.

Učíme zakladatele přemýšlet nad byznysem, když jim firma vyroste, říká Jiří Jemelka z JPF

Zakladatelé a majitelé firem patří k těm nejdůležitějším v celém byznysu, ale neznamená to, že ho musí vždy řídit. V začátcích je logické, že je zakladatel zapojen do všech procesů, ale jak se firma rozvíjí a roste, jeho role by se měla postupně proměňovat. Přesvědčen je o tom Jiří Jemelka, zakladatel a majitel společnosti JPF, která pomáhá firmám s jejich záchranou, pokud jsou v nesnázích, nebo naopak s nakopnutím, když stagnují. „Majitele učíme, jak mají nad byznysem přemýšlet, protože když založíte truhlárnu, která vám vyroste na sto lidí, tak při takové velikosti už nemůžete pořád uvažovat jako řemeslník. Lidé od vás čekají něco jiného,“ vysvětluje Jiří Jemelka v novém díle podcastu BrandStories.

Firmy už se ke kancelářím nechtějí upisovat na 15 let, říká zakladatel sítě WorkLounge

Jak se změnilo využívání kanceláří? Dříve byla trendem sdílená pracovní místa, dnes plně servisované kanceláře. „Předtím se pronajímala jen plocha, ale to se mění a klienti vyžadují kompletní vybavení kanceláře včetně nábytku, služeb recepce, jednacích místností nebo kuchyňky s kávou zdarma,“ říká Lubomír Šilhavý, zakladatel sítě servisovaných kanceláří WorkLounge. Největší trend dnes vidí v tom, jak malé i velké firmy přemýšlí o kancelářích – překvapivě velmi podobně. Nechtějí se zavazovat na dekádu dopředu, protože trh se dynamicky mění a dát takový slib není často v lidských silách. Pusťte si celý rozhovor v podcastu BrandStories!

Serious Media nakupují reklamní prostor pro evropské kampaně Alzy i Packety. Budují jejich značky

Nedávejte nám rozpočet, dejte nám cíl. Každý náš klient je referenční, není žádný, kterým bychom se nechtěli chlubit. Firmám za reklamu šetříme desítky procent. Sebevědomými prohlášeními zakladatelé mediální agentury Serious Media rozhodně nešetří. Jaký je jejich recept na úspěch reklamních kampaní a v čem se jejich fungování liší od dlouholetého standardu na trhu? Tajnou ingrediencí je trpělivost, protože reklama je běh na dlouhou trať. Poslechněte si celý rozhovor s šéfy agentury Dominikem Válkou a Petrem Lyčkou v podcastu BrandStories. Poslechněte si celý rozhovor!

Purple Technology staví serverless aplikace, které stojí peníze, jen když skutečně pracují

Vývojáři z Purple Technology učí českou developerskou komunitu budovat serverless aplikace. Firma jednoduše dostane všechny výhody cloudu bez toho, aby platila pronájem výpočetního výkonu serverů v době, kdy aplikaci nikdo nepoužívá. „Zaměřujeme se na serverless aplikace pro fintechové služby, ale tento přístup se osvědčuje i v jiných odvětvích. Vytvořil jsem si například kompletně serverless aplikaci turistického průvodce, která má desítky uživatelů a jejíž provoz nestojí nic, respektive platím jen 25 centů měsíčně za doménu,“ vysvětluje vývojář Martin Urban v podcastu BrandStories. Ten vzniká ve spolupráci serveru CzechCrunch a vybraných značek.

Pusťte si celý rozhovor s Janem Červinkou, technologickým šéfem Purple Teamu, a Martinem Urbanem, šéfem vývoje Purple Technology.

Brand Stories vizuál
V zákulisí zajímavých českých firem. Produkty, know-how a klíčoví lidé. Podcast vzniká ve spolupráci CC.cz a vybraných značek. Moderuje Ivana Karhanová.
Ivana Karhanová

Ivana Karhanová • tvůrce podcastu BrandStories