img_1600

Money Maker

Na příležitost, jako je Groupon, jsem čekal deset let. Je to risk, který stojí za to, říká Filip Popovič

Podporuje Groupon

Filip Popovič pracoval ve velkých firmách jako Avast nebo Google i ve velkých investičních a private equity firmách jako Penta, Wood & Company nebo Enern. Deset let prý ale čekal na příležitost, která se mu naskytla v Grouponu. Je totiž součástí unikátního byznysového příběhu z Česka, který píší investoři kolem Dušana Šenkypla z Pale Fire Capital. Rozhodli se investovat několik miliard do kdysi slavného slevového portálu Groupon, kterému v posledních letech došel dech a propadly se mu tržby i jeho hodnota na burze. Češi v tom ale spatřili příležitost, koupili jeho akcie, a nakonec se rozhodli, že převezmou jeho řízení.

Chcete se také přidat do výzvy, kterou Češi v Grouponu přijali? Podívejte se na volná místa na www.groupon.cc.cz

Epizody 89 epizod

Máme se bát? OpenAI už generuje i video. Jedno je jasné: umělou inteligenci nejde zastavit

Čeští miliardáři dál pomáhají Ukrajině, umělá inteligence se rychle rozvíjí (a některé firmy díky tomu rychle bohatnou) a buzzwordem roku je dlouhověkost. To jsou hlavní témata aktuálního vydání Money Maker Reportu. Největší haló v posledním týdnu opět způsobilo OpenAI, jehož umělá inteligence Sora už začala generovat i dokonale vypadající video. „Klíčové je, že už to nejde zastavit. Umělá inteligence tady je a bude a je třeba se s ní nějak popasovat,“ říká Ondřej Holzman v podcastu Money Maker Report, kde s Lubošem Krečem probírají to nejzásadnější, co se poslední dny událo ve světě technologií a byznysu.

Poslechněte si celý Report!

Nemovitosti, kliky a povlečení. Slávisté Ivo Ulich a Marcel Gecov o životě a byznysu po fotbalu

Příběhů o tom, jak bývalí profesionální sportovci pohořeli ve své byznysové dráze, je v médiích víc než dost. Ivo Ulich a Marcel Gecov ale ukazují pravý opak – jejich život po fotbalové kariéře je stejně úspěšný jako ten v dresu. Oba prošli pražskou Slavií, českou reprezentací i zahraničními kluby a dnes jsou z nich podnikatelé, kteří dávají práci desítkám lidí. Ulich je spolumajitelem společnosti M&T 1997, která vyrábí domovní kliky, s nimiž otvírají dveře nejbohatší lidé Česka, a je také investorem do nemovitostí. Reality přitahují i Gecova – věnuje se developmentu, staví rehabilitační kliniku, navíc mu patří značka českých lůžkovin Lejaan. Jak těžké pro ně bylo ukončit kariéru? Přitahoval je byznys vždycky? Sledují ještě fotbal? A co jim sport dal do podnikatelské dráhy? Poslechněte si celý rozhovor v podcastu.

Lidský mozek, auta i sociální sítě. Neovládá toho Elon Musk až moc?

Propouštění v big tech i další plány Elona Muska. To jsou hlavní témata aktuálního vydání Money Maker Reportu. Od začátku roku v podstatě neuplyne týden, aby z USA nepřišla zpráva, že některá z velkých technologických společností propustí stovky nebo rovnou tisíce lidí. Škrty už ohlásil Microsoft, Google, Salesforce či Amazon. „Je to vždy dobrá zpráva pro jejich investory,“ říká Luboš Kreč v rychlém přehledu Money Maker Report, kde s Ondřejem Holzmanem probírají to nejzásadnější, co se poslední týden událo ve světě technologií a byznysu. V debatě došlo i na české podniky jako Kiwi.com nebo Productboard, které se také loučí se stovkami zaměstnanců. V druhé části podcastu pak přišla řeč na Elona Muska – soud ve státě Delaware jej totiž připravil, aspoň zatím, o akcie Tesly za rekordních 56 miliard dolarů. Co to znamená pro něj i pro další byznysové titány? Poslechněte si celý Money Maker Report!

Nezapomeňte si podcast Money Maker přidat k odběru. Kromě Reportu v něm každý druhý týden najdete rozhovor s lidmi, kteří ví, jak se tvoří hodnoty – a peníze.

A přijďte i na naši byznysovou a investiční konferenci Money Maker, která se uskuteční 6. a 7. října 2024. Lístky jsou už v prodeji.

V Rusku chtěl chránit ropovody. Teď jeho drony pomáhají bránit Ukrajinu a z něj je nový český miliardář

V 90. letech začal v Česku podnikat v online médiích. Svůj byznys úspěšně prodal a vydal se do Ruska, kde se mu opět povedlo uspět v mediálním světě. Pak ale přišla touha zkusit něco nového. Zamiloval se do létání a zaujalo ho, jak se monitorují rozsáhlé sítě ropovodů. Rozhodl se změnit obor a v roce 2015 začal vyvíjet bezpilotní letoun. Roky tvrdé práce se pak zúročily po vpádu Ruska na Ukrajinu, kdy začal být o jeho průzkumné drony obrovský zájem. Dnes chrání Ukrajinu, zájem o ně mají vlády z celého světa a z Ladislava Semetkovského je miliardář, protože se jeho firmě Primoco UAV velmi daří také na burze. V podcastu Money Maker teď vypráví svůj příběh.

Pusťte si celý rozhovor!

K čemu bude občanka v mobilu (pokud bude fungovat)?

S velkými komplikacemi při náběhu spustila Digitální a informační agentura (DIA) o víkendu aplikaci eDoklady, které umožňují prokazovat se občankou v mobilu. „Za digitální občanku jsem rád, ale je to opravdu digitalizace státu? Protože to mi přijde hrozně málo,” říká Luboš Kreč v rychlém přehledu Report, kde s Ondřejem Holzmanem probírají to nejzajímavější, co se poslední týden událo ve světě technologií a byznysu. V druhé části řeší, jak kromě občanek do telefonů proniká také umělá inteligence. Samsung představil své první telefony, ve kterých generativní AI hraje velkou roli – umí překládat hovory v jiných jazycích v reálném čase nebo vyhledávat fotky či text pouhým zakroužkováním objektu. Co na to Apple? Poslechněte si celý Report!

img_1600
CzechCrunch Podcast dostal nový název, podobu i studio – nyní se jmenuje Money Maker! Chcete poznat tvář moderního Česka? Zajímá vás dění v kontextu i nejnovější trendy? V nejotevřenějším podcastu o byznysu dostanete právě to. Ondřej Holzman a Luboš Kreč si do něj zvou přední hosty ze světa podnikání, ekonomiky, technologií i vědeckého pokroku.
Ondřej Holzman & Luboš Kreč

Ondřej Holzman & Luboš Kreč • tvůrce podcastu Money Maker